Swego czasu bardzo interesowałam się numerologią, bo można było zobaczyć liczbę jako symbol, który mógł namalować obraz, w którym widać było ludzi, zastygłe emocje, nadzieje. A ja w swoich badaniach poszłam dalej, zbadałam interakcję liczb, co pomogło nie tylko odtworzyć obraz emocji, ale i napisać cały scenariusz akcji, gdzie bohaterami stają się nasze Dusze. Znaczną część swojego życia studiowałam psychologię, a raczej badałem wpływ energii psychicznej, na ciało, możliwości i los.
W czym jesteśmy podobni do Boga? Jesteśmy podobni, bo potrafimy tworzyć, bo mamy tak ogromne narzędzie jak energia psychiczna, bo jesteśmy też częścią Wszechświata.
W nowym wieku w człowieku obudziło się pragnienie zrozumienia jedności i całości świata jako uniwersalnej stałej świadomości, a to pomogło człowiekowi wyjść poza to, co wiedział o sobie.  Świat człowieka stał się wypełniony transcendencją. Nasza świadomość ewoluowała od filozofii greckiej, starożytnej filozofii hinduskiej, do koncepcji kwantowej i kwantowej rzeczywistości. Możemy być obserwatorami tego, jak ewoluowała świadomość i Dusza. Dzięki fizyce kwantowej rozwija się paradygmat holodynamiki, który jest wspólny dla wszystkich nauk. Świat staje się holistyczny; jest w nim miejsce na wszystko, bo staje się wielowymiarowy. Świat nauki nie patrzy na mózg jednie jak na maszynę, którą uruchamiają procesy fizjologiczne, a wiele się zmienia. Dowiedzieliśmy się, że praca mózgu może być oceniana szerzej, że nie tylko wpływy materialne mogą zmieniać pracę mózgu czy aparatu genetycznego, ale jest jeszcze inne źródło energii.Dusza jest źródłem energii psychicznej, która tworzy kulturę i cywilizację. Biorąc to pod uwagę, świadomość może rozwijać się w innym wymiarze. Psychologia nie jest już nauką materialną, obecnie obejmuje neurobiologię, psychologię kwantową i holizm. Holizm jest starożytnym światopoglądem, ale w New Age nabrał wyższego znaczenia; zwłaszcza dzięki syntezie nauk, które wydawały się całkowicie niekompatybilne, czyli fizyki i psychologii. I ta synteza doprowadziła do ponownego rozpatrzenia tego, czym jest energia i świadomość.

Dzisiaj również liczba, jako symbol, będzie odgrywała zupełnie nową rolę. Numerologia czy psychologia cyfrowa ma prawo stać się również nowym paradygmatem naukowym – koncepcją, która może napędzić nową wiedzę. Transdyscyplinarność jest nową strategią badawczą, która przekracza granice dyscyplin, która rozwija holistyczną wizję badanych obiektów i zjawisk. Transdyscyplinarność odnosi się do jedności wiedzy ponad granicami dyscyplin.

Przełom technologiczny w modelowaniu holograficznym i fraktalnej dynamice idei matematycznych, a także paradoksalne eksperymenty w fizyce kwantowej doprowadziły do transdyscyplinarnej holodynamicznej syntezy nowej fizyki i nowej psychologii kwantowej, a odpowiednio matematyka pomaga w tworzeniu holistycznej i noetycznej rzeczywistości. Poprzez matematykę (parametry matematyczne) możemy zrozumieć, w jaki sposób Dusza może osiągnąć swoje wyższe stany (Analiza Misji i Analiza Jaźni), a także możemy zrozumieć, jak powstały podstawowe obrazy – Gestalt – danej osoby (Analiza Podświadomości).

Pojęcie prawdy matematycznej wykracza poza teorię formalizmu. W tej koncepcji jest coś absolutnego i danego z góry.  Prawdziwa prawda matematyczna przekracza ludzką twórczość„.
Roger Penrose

Tego, co rysuję za pomocą liczb, nie chcę nazywać „numerologią”, jest to raczej meta – matematyka, która pomaga spojrzeć na świat z perspektywy rzeczywistości kwantowej. Gdyby świat akademicki mógł tylko głębiej zainteresować się numerologią, to być może zakorzeniłaby się ona jako nowa gałąź nauki, a nie, jako coś banalnego i oklepanego na ustach pseudo ekspertów. Myślę, że w przyszłości świat zainteresuje się tą nauką i stanie się ona dyscypliną matematyczną, jak fizyka, która łączy się z psychologią. Matematyka może stać się podstawą do zrozumienia procesów Duszy. Dzięki obliczeniom matematycznym możemy inaczej spojrzeć na Czas, Przestrzeń, Informację i Energię. Tworząc matematyczny obraz tych pojęć, a następnie przekładając go na realne życie w terapii, uświadamiamy sobie, jak ważne jest badanie duszy, jej traum i doświadczeń, jej cech poznawczych, jej ucieleśnienia w konkretnym Czasie. Dopiero wtedy można obserwować, jak zmienia się świadomość, jak pojawia się nowe rozumienie! Prowadzi to do obserwacji niezwykłej ewolucji w ludzkim losie.

Ucząc się siebie i przenosząc swoją Duszę na nowy kwantowy poziom, wchodzi się w Transformację, jakby odsłaniając tajemnicę swojego Bytu, swojej wartości, której można doświadczyć, łącząc się ze swoją intuicją.

Zrozumienie siebie może odbywać się na kilku poziomach:

1) Jest to zrozumienie swojego Losu jako wartości, jako formacji znaczeniowej, jako punktu wyjścia do przewartościowania wartości. Zawiera się tutaj Analiza Podświadomości i praca terapeutyczna z nią.2) To właśnie Koncepcja Jaźni wprowadza jednostkę na oś Czasu i interakcji pomiędzy Duszą i duchowymi cyklami, rozumiejąc i akceptując kryzysy. Kryzysy ułatwiają uwolnienie twórczej energii; oczywiście są sprzeczne, paradoksalne, ale to właśnie one tworzą nowe koncepcje dla Duszy – Analiza Wieku.

3) Poziom kwantowy wartości Duszy, rozwój Duszy na poziomie kwantowym, jest to poziom symboliki, darów, sztuk tajemnych – Analiza Jaźni.

4) Fraktalna różnorodność konstruktywnych systemów, które kształcą Duszę, pomagają lub nakładają ograniczenia, Dusza w kontekście jej genetycznego wpływu – Analiza Rodowa.

Te cztery poziomy tworzą niezbędne pole symboliki psychologicznej, które pomaga zrozumieć siebie, stworzyć siebie jakościowo nowym i poprowadzić swoją Duszę do Transformacji, czyli do nabycia nowej wartości.

Dlatego zawsze powtarzam, że odkrywanie siebie należy zacząć od pytania: kim jestem? – Analiza Indywidualna Podświadomości.

Następnie: jaki jestem na Osi Czasu, jakie kryzysy mogą mnie spotkać, jaka jest moja kwantowa rzeczywistość? – Analiza Jaźni.

I wreszcie: jakie możliwości genetyczne/rodowe mogłam/em przenieść do swojego losu? – Analiza Rodowa, która pomaga znaleźć dodatkowe zasoby i możliwości rozwoju.

Wszystkie te analizy i diagnozy są odkrywane przez działania matematyczne. Możesz odkrywać siebie, budować nowe ścieżki swojego rozwoju lub możesz wspólnie ze mną uczyć się Psychologii Nowej Rzeczywistości. Można studiować meta-psychologię lub, moja autorska nazwa,  cyfrową psychologię.

cdn…

Zapraszam na Gry Transformacyjne, na mój blog.

kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Opinie

  1. Anna N Sławińska pisze:

    To jest ważne by zrozumieć jak działa wszystko razem. Matematyka to tak stara wiedza fizyka liczba i słowa. To wszystko razem tworzy tajemnicę. Bardzo mnie to zaczyna interesować. Z tym New Age tez można się mocno pogubić. Słowa: Nie rób nic tylko afirmuj i będziesz bogaty i dostaniesz wszystko tez przestały ze mną rezonować. Nie czuję tego bo żeby coś zamanifestować to trzeba wiedzieć wcześniej co z tym zrobię jak to będę postrzegał czy mnie to nie przerośnie. Chcemy wszystko a nie wiemy dlaczego. Dlatego ta wiedza u Pani Emmy zaczyna mnie interesować coraz bardziej ponieważ jest uporządkowana. Jest równowaga. Czuje się silną energię. W książce którą kiedyś kupiłam której tematem jest ścieżka jogi przeczytałam takie zdanie: Nie ma nic niestosownego w tym jeśli pragniesz mieć wielką piękną willę z wieloma pokojami ale czy dasz radę utrzymać w niej porządek? Czy ona nie sprawi że pogubisz się w tych pokojach tak jak twój umysł może się zagubić. Albo okaże się że nie będziesz do nich wszystkich zaglądał i nie zauważysz tego co dzieje się w twoim umyśle twojej Duszy czy sercu.

    1. Emma Lange pisze:

      Dziękuję za piękny komentarz, Pani Anno. Pozdrawiam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *