Od dawna chciałam stworzyć coś, co pomogłoby uporać się z Archetypem Ojca, który mieszka w Duszy każdego z nas. Materiałem do badań były częste trudności klientów z ojcami. Wielu z nich przychodziło na terapię i dzieliło się swoimi problemami związanymi z trudnymi relacjami, które powstały w rodzinie. Niektórzy nie mogli przezwyciężyć wewnętrznych konfliktów, które stały się pochodnymi konfliktów rodzinnych. Inni po prostu przyjęli pozycję matki i patrzyli na ojca jej oczami. Byli też tacy, którzy byli tak przesiąknięci obrazem ojca, że ​​wręcz przeciwnie – nie mogli zmienić w sobie Archetypu Ojca i stali się zakładnikami jego męskiego wizerunku. Od dłuższego czasu badam tę energię. Udało mi się stworzyć terapię „Dialog z Ojcem”, w której widać istotę problemów związanych z wizerunkiem ojca.

W kategoriach kwantowych, Archetyp Ojca to energia, która przemienia człowieka w nową jakość. Przychodzimy na Świat, przynosimy nasze energie Persony (Analiza Podświadomości) i w pewnym momencie potrzebujemy wtajemniczenia, wejścia w pole Mocy, w nieznane nam terytorium. Potrzebujemy pomostu w tym polu, który może stworzyć Ojciec  – potrzebujemy interakcji z jego siłą. Ta Siła jest potrzebna po to, aby uruchomić naszego wewnętrznego Animusa, który pomaga nam znosić trudności, trawić życiowe lekcje i podnosić swoją energię intelektualną na poziomie rozwoju naszej Persony.Animus jest częścią naszej wewnętrznej struktury Duszy. Energia Ojca pomaga nam zainicjować Animus – siłę, która przeprowadzi nas przez próby. Jeśli los zsyła nas na jakieś próby i przygody, podbijamy nowe terytoria życia, to właśnie Animus pomaga nam wyruszyć w podróż. To święta Siła, dzięki której dokonujemy wyborów, wskakujemy w nową rzeczywistość, okazujemy wolę. Jest to ogromna siła, którą możemy wydobyć na powierzchnię, urzeczywistnić w świecie zewnętrznym jako osiągnięcie naszego celu. Zdobywamy Nowy Świat i puszczamy stary dzięki aktywnemu Animusowi. Energia Ojca pomaga obudzić w sobie wewnętrznego Bohatera, wygrać szczęśliwą szansę w życiu, zdobyć nowe stanowisko, uzdrowić relacje ze społeczeństwem. Co najważniejsze, ta energia podnosi świadomość, która pomaga stawić czoła rzeczywistości.

Archetyp Ojca jest archetypem uniwersalnym; jest to energia, która włącza się właśnie wtedy, gdy człowiek podejmuje ryzyko, dokonuje wyboru, wychodzi ze strefy komfortu.

Dlaczego potrzebujemy Animusa?

Problemy w życiu zdarzają się zawsze i aby wytrzymać stres, nie załamać się, potrzebujesz Animusa. W przypadku, gdy Animus jest w niewoli lub jego energia jest zbyt słaba, wtedy nie możesz wyjść ze strefy komfortu i nie możesz poszerzać terytoriów swej wiedzy i umiejętności, żyjesz w strachu.
Święta inicjacja, trawienie energii, którą otrzymujemy od Ojca, prowadzi do lepszego zrozumienia siebie. Energia, którą nabywamy poprzez terapię, pomaga nam stać się bardziej zdeterminowanymi, ponieważ jeśli energia podstawowego doświadczenia rodzicielskiego jest zniekształcona, wówczas powstaje przeszkoda w dojrzewaniu jednostki. Poprzez Wewnętrznego Rodzica przekazujemy światu podstawowe wartości, kulturę rodu. W przypadku, gdy Animus (męska energia) jest błędna, niedojrzała, to nie pozwala na rozwój Animy). Jeśli Animus nie jest dojrzały wewnętrznie, to nie uratuje Animy, nie pomoże jej.

Partner często jest lustrzanym odbiciem nas samych, a jeśli nasz Animus staje się coraz silniejszy, to partner będzie posiadał silną Animę. A jeśli nasz Animus nie jest dojrzały, to nasz partner może okazać się równie niedojrzały w swojej Animie. I będziemy się zastanawiać, dlaczego tak mało się o nas troszczy lub dlaczego jest takim egoistą?!

Dojrzały Animus to taki, który potrafił odnaleźć w sobie własną wartość. Taka osoba jest kreatywna, niezawodna, nie ma pretensji, poznała programy swej wewnętrznej agresji. Niedojrzały Animus chce otrzymywać zasoby od świata, wymaga poświęceń, jest w trybie oczekiwania aż ktoś coś dla niego zrobi.

Gra Transformacyjna pozwala nam zobaczyć relacje z naszym Wielkim Ojcem – Demiurgiem. Relacje z Ojcem Królem, który inicjuje naszego Animusa, abyśmy mogli zwyciężać.

Wiele już osób przeszło tę grę – terapię, bo chciały zrozumieć swojego ojca i uzyskać od niego odpowiedź na kilka ważnych dla siebie pytań, których to odpowiedzi nie otrzymały. Grając w grę, klient podnosi swojego wewnętrznego Animusa, który może później przeprowadzić go przez trudności. Trudności te mogą dotyczyć życia osobistego, sukcesu finansowego lub samorealizacji. Na tę terapię można przyjść kilka razy. Podczas terapii energia Animusa zmienia się, co pomaga wyjść ze strefy komfortu w strefę ryzyka – w zależności od zapotrzebowania.

Żyjemy obecnie w epoce Zaawansowanego Indywidualizmu, więc tego rodzaju terapia pomaga osobiście zastanowić się nad relacją z ojcem. Ja, jako gospodarz gry, nie narzucam swojego zdania! Klient sam może odnaleźć się wśród różnego rodzaju archetypów, które mogą pomóc mu przyjąć właściwą rolę w relacjach z Archetypem Ojca.

Rozpoczynasz grę poprzez zbieranie kryształów, które pomagają ci zdiagnozować to, na ile silne i na ile znaczące jest twoje połączenie z energią Ojca. Ten rodzaj terapii pomaga zrozumieć, kim jesteś i jakie energie możesz wykorzystać w świecie zewnętrznym.
Serdecznie zapraszam!
Zapraszam też do naszej internetowej księgarni, a szczególnie do działy GRY TRANSFORMACYJNE
Zapraszam też do zapoznania się z książką Analiza Podświadomości oraz z pozycją Analiza Indywidualna Podświadomości, dzięki której poznasz zwoją Personę, Cień, Animę i Animusa oraz Jaźń.kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *