Terapia polega na spojrzeniu na oczywiste rzeczy z innej perspektywy. Terapia oczyszcza i tworzy dynamikę w psychice. Wiele osób uważa, że sama wiedza o tym, kim było się w poprzednim wcieleniu, wystarczy, by stwierdzić: „pracuję nad sobą„. Jednakże wiedza o tym, co ukryłeś w swojej podświadomości, to jedynie okazja, aby otworzyć drzwi, bez przekroczenia ich progu.
Niektórzy też uważają, że wystarczy jedna terapia, np. próbowałam/em już wszystkiego, więc mogę z całą pewnością powiedzieć, że skoro przeszedłem/przeszłam terapię, to już wszystko wiem. Niestety, to nie jest prawdą! W szkole istnieje istnieje zjawisko utrwalenia, czyli uczniowie uczą się nowego tematu a potem utrwalają wynik. Utrwalanie wyniku polega na szlifowaniu umiejętności. Jedna terapia to tylko pierwszy krok na otwartą przestrzeń. Terapia pomaga podjąć kolejne kroki, oddalać się coraz bardziej od miejsca, które się znało i od błędów, które się popełniło.
W ludzkiej psychice istnieje reakcja oporu, a opór ten rodzi się z reakcji obronnych. Opór często nie pozwala iść tam, gdzie powinieneś iść. Ujawnia się on z różnych powodów – może pochodzić z poczucia wstydu lub bólu, o którym dusza zapomniała, ale tak czy inaczej ból wciąż tam jest, a dusza wciska go w siebie coraz głębiej. Często w naszym życiu pojawiają się niedogodności i kłopoty, które mogliśmy wyeliminować lub którym mogliśmy zapobiec. Tyle że my tego NIE zrobiliśmy i nadal NIE robimy. Te niedogodności żyją dalej w naszym życiu – niektóre są oparte na strachu, a niektóre niedogodności są oparte na jakiejś wtórnej korzyści. Opór czyni nas bezradnymi, nie pozwala nam zrobić kroku naprzód, stworzyć strategii naszej drogi. Nasza komórka co jakiś czas otwiera przed nami drzwi „wyjścia”, ale boimy się z nich skorzystać. Boimy się, że może być jeszcze gorzej, więc zatrzymuje nas opór. Ludzie mają możliwość zmiany swojego życia, ale tego nie robią, opór czyni ich bezradnymi. Osoba, która przyzwyczaiła się do swojego oporu, która się z nim łączy, myśli, że dobra praca nie jest dla niej, związek nie jest dla niej, i w ogóle, dobre życie też nie jest dla niej. Żyjąc w głębi swojej klatki, człowiek przestaje czuć swoje ciało, nie widzi, że optymizm i radość długo nie zagoszczą w jego sercu. Taki człowiek żyje w niewygodzie nie dlatego, że nie ma wyjścia, ale dlatego, że przyzwyczaił się do swojej sytuacji wewnętrznej, przywiązał się do oporu, który zakrywa jego tajemnice.Terapia odkrywa te tajemnice, otwiera drzwi do wszystkich ukrytych pomieszczeń, zmusza do podjęcia kolejnych kroków, a co najważniejsze – uczy nasz mózg jak żyć na nowo. Ni wystarczy jedna terapia, a kilka terapii! Terapia to nie tylko rozmowa z psychologiem o tym, co się jadło na śniadanie czy co się czuje w sytuacji konfliktu…To także wykonywanie pewnych ćwiczeń, które pomagają wejść w głąb swojego wewnętrznego labiryntu i odnaleźć swoje miejsce Mocy.

Jestem otwarta i szczęśliwa, gdy przychodzą ludzie gotowi do pracy ze sobą. Przychodzą nie tylko na zalecane terapie i nie tylko po to, by zakończyć ustalony cykl terapii, ale przychodzą na gry transformacyjne, przysyłają swoje prace, prowadzą dyskusje i zadają pytania. Z radością tworzę i kreuję dla nich motywację. Najważniejszą rzeczą, jakiej się uczą, jest dbanie o siebie, opanowanie pierwszych kroków do wyjścia z bezradności. Tacy ludzie dostają wybór, na którym krześle mogą usiąść i jaki związek wybrać.
Najwłaściwsze jest zacząć badać najpierw siebie, postawiać diagnozę, aby potem móc przejść terapie, które uczą Duszę żyć na nowo, przenosić się w inną przestrzeń i dostrzegać swoje możliwości.
Życie prostotą nie wymaga wysiłku, ale lekcje od Życia są o wiele droższe i moralnie, i emocjonalnie, i materialnie.

Zapraszam na grę terapeutyczną Baba Jaga i Magiczny Las!
Co znajdzie się w grze?
Oczywiście spotkanie z samą Babą Jagą, z jej mądrością i możliwościami. To jedna część spotkania! Druga część spotkania to artterapia – rysowanie MIOTŁY. Miotła to nie tylko środek transportu, to możliwość współpracy z CZASEM. Wraz z uczestnikami zwrócę się do podświadomości, do mojego wewnętrznego Bóstwa. Zwrócę się do tego, co tak mocno w sobie idealizuję, czego się trzymam, co tak bardzo wpływa na moje życie. Spotkanie z Babą Jagą oznacza odnalezienie swojej siły i zniszczenie tego, co przeszkadza. To twórcze przeprojektowanie swojego życia, nazwanie prawidłowo tego, co nas otacza. Poszukamy łączności ze swoimi planami, poznamy swoje wewnętrzne Lustro. Magiczny Las pokaże nam to, co ukrywa i jak wygląda CIEŃ. A MIOTŁA przyniesie nam wiadomość z przyszłości.Zbierzcie więc swoje cele, swoje plany i nadzieje, i przyłączcie się! Razem wyruszymy w podróż.

Ilość miejsc jest ograniczona! Maksymalnie 6 osób w grupie! A mamy tylko DWA dni. Potem udostępnię Wam Classroom, w którym dostaniecie więcej ciekawych materiałów – pomogą Wam zorientować się w sytuacji. I oczywiście, jeśli ktoś po raz pierwszy będzie uczestniczył w Grze, to automatycznie dostaje bezpłatny dostęp do SAMOUCZKA KURSANTA na Classroom.  Tam bezpłatnie będzie mógł zapoznać się z praktykami energetycznych arteterapii.
Zapraszam wszystkich chętnych! Piszcie na niżej podany adres e-mail.

Jeśli chcesz zasięgnąć informacji na ten temat kursu czy terapii, zamówić analizę, to możesz do mnie napisać: kontakt@emma-lange.pl
lub zadzwonić: 502562629
whatsapp 502562629
Skype emm-lan

Zapraszamy do szkoły samorozwoju, na nasze kursy  i terapie 

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *