Dzisiejszym tematem  jest rozwój duchowy, który mnie ostatnio prześladuje. Na różnych stronach, różni ludzie spierają się o to, czym jest rozwój duchowy. Niektóre wyjaśnienia są interesujące, a niektóre zabawne. Jesteśmy zalewani informacjami na ten temat, więc pomyślałam, że napiszę parę słów. W momencie, gdy podjęłam decyzję o napisaniu artykułu, czym jest rozwój duchowy, zadzwoniła do mnie zapłakana klientka, która żaliła się, że ​​przez całe życie była zaangażowana w „rozwój duchowy” i nic jej to nie dało, bo życie nadal jest dla niej męczące. Nic, co proponują jej przeróżni „duchowi nauczyciele” nie sprawdza się, nie pomaga. Rzeczywistość nadal ją przytłacza. Zapytała, co mogę jej zasugerować? Oczywiście, zaproponowałam Analizę Podświadomości, która jest narzędziem startowym, które pokazuje całą panoramę psychiki. Wieczorem inna klientka oznajmiła mi, że: ​​„nie wierzy w rozwój duchowy!”. To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że muszę wyjaśnić, czym jest tak naprawdę ten rozwój!
Zatem, czym on jest? Czy bazuje na czytaniu książek? Czy na tym, aby pozytywnie myśleć, a wszystko ułoży się samo? A może na wielogodzinnej medytacji? Nie! To są frazesy, które ludziom już nie wystarczą. Ludzie są już tym zmęczeni, ponieważ robią wszystko, jak im nakazano, a nadal nic nie zmienia się w ich realnym i duchowym życiu.
Siedząc w swoim kreatywnym laboratorium, zastanawiałam się nad tym zagadnieniem. Wychodzi na to, biorąc pod uwagę opinie, które czytam na temat rozwoju duchowego, że straciłam 30 lat życia, bo jedynie tworzyłam zgodnie ze swoimi inspiracjami i zrozumieniem, wypełniałam się wiedzą i rozwiązywałam zagadki Przeznaczenia. Badałam i dowiadywałam się, w jaki sposób dostrzec mechanizmy zachodzące między ludźmi.
A tak na poważnie… Jaka jest moja osobista opinia na temat rozwoju duchowego?
Jest to zdolność dostrzeżenia w sobie niezamanifestowanej energii, czyli: gdzie kończy się twoja materialna esencja, a zaczyna się niewidzialna esencja, która jest również zawarta w pojęciu człowieka. W końcu człowiek to nie tylko ręce i nogi, to znacznie więcej. Pojęcie „człowiek” zawiera w sobie ogrom wiedzy i możliwości. Najwyższy czas zaakceptować, że Dusza jest także organem, tylko niewidocznym dla naszych oczu. Nasze oko nie widzi wielu rzeczy, na przykład nie widzi bakterii, nie widzi wirusów i nie widzi duszy, ale bakterie istnieją, wirusy istnieją, dusza istnieje. Dusza i jej potrzeby są bardzo ważne. Dusza jest stara, a ciało młode, podobnie jak umysł. KAŻDA Dusza jest stara, ponieważ przeżyła własne doświadczenia, dokonywała wyborów! KAŻDA Dusza jest wyjątkowa, ponieważ każda dusza ma własną Drogę , która jest ważna. Jeśli wypierasz się Duszy, to proszę, idź do szpitala na psychiatrię, gdzie leżą ludzie, u których choruje dusza. Organ ten jest zmęczony lub jest w zbyt silnym napięciu, albo zachodzą w nim procesy, których nie możemy zrozumieć. Wybitni neurofizjolodzy od dawna mówią o duszy. Władimir Michajłowicz Biechtieriew – rosyjski lekarz neurolog, psychiatra i psycholog, neuroanatom, mówił o Duszy nawet wtedy, gdy wykonywał operacje. Dusza to warstwowe ciasto, nie jest monotonna, posiada własne pola i miejsca, które niosą określony ładunek. Dusza wie, jak być szczęśliwą i potrafi płakać.

Jeśli znajdziesz zrozumienie i dialog ze swoją Duszą, to nastąpi duchowy rozwój.Kiedy twoja Dusza jest spokojna, wtedy wszystko idzie dobrze, wszystko jest w równowadze. Rozwój to nie czytanie książek i siedzenie godzinami w pozycji lotosu, to umiejętność zmiany punktu widzenia we właściwym czasie, przystosowanie się do sytuacji, gdy tego potrzebujesz. To jest umiejętność zaakceptowania swojego Przeznaczenia, gdy zachodzi taka potrzeba. To umiejętność przełączenia się na tryb „poszukiwania”. Kiedy zaczynamy poznawać siebie na wszystkich poziomach, dopiero wtedy zaczyna się tworzenie siebie. Człowiek ma ograniczenia na różnych poziomach swojej wielostronnej Duszy i tylko wiedząc, jak komunikować się ze swoimi wewnętrznymi zakamarkami, z Homo Sapiens zmienia się w Kreatywnego Człowieka – bez plagiatu, bez powtarzania pomysłów innych ludzi, samodzielnie idzie przez życie. Nie narusza granic innych ludzi i nie pozwala, aby jego własne zostały naruszone. Dokładnie zna granice swoich możliwości, i to w każdym obszarze. Wie, jak podejść do wewnętrznych przepływów energetycznych. Energia jest walutą duszy i wystarczy ją odpowiednio wydać, z umiarem wprowadzając ją we wszystkie sfery życia.

Rozwój duchowy to umiejętność dostrzegania ograniczeń i twórczego do nich podejścia.

Jeśli mówimy o rozwoju duchowym w języku Tarota:

> Głupiec – zaakceptuj swój czynnik narodzin. Pojawiłeś się znikąd i zmaterializowałeś się. Niewidzialne cię ukształtowało. Dlaczego niewidzialne? Aby urodzić się, twoja matka i ojciec musieli być na to psychicznie przygotowani, pokonać drogę energetyczną babć i dziadków, dostać na to specjalne, mentalne pozwolenie. Przyszedłeś na Ziemię nie jako czysta kartka papieru, ale za tobą szły archetypy twoje własne i twoich dziadków, z bagażem ich talentów i traum.> Mag – wiedza, chęć uczenia się nowych rzeczy.

> Kapłanka – chęć głębszego wniknięcia w tematy, zrozumienia tego, co niewidzialne. To są nauki.

> Cesarzowa – umiejętność rozwoju w społeczeństwie.

> Cesarz – zdolność do rozwijania woli.

> Kapłan – rozwijanie własnej strategii duchowej. Wnikanie w psychologię świata.

> Kochankowie – rozwój Miłości w sobie, akceptacja Animy i Animusa.

> Rydwan – możliwość wyznaczania celów.

> Siła – poczucie swoich talentów, umiejętność odczuwania duchowych potrzeb.

> Pustelnik – drugie włączenie badacza, naukowca, dokonującego refleksji. Umiejętność rozważania oporu w sobie.

> Koło – korekta tego, co jeszcze nie zostało zrobione. Budzenie w sobie chęci połączenia się ze snem odrzuconym w kąt.

> Sprawiedliwość – umiejętność wyznaczania sobie granic, dostrzegania wad i zalet.

> Wisielec – usuwanie przestarzałych odpowiedzi obronnych.

> Śmierć – pozwolenie sobie na śmierć i na ponowne narodziny. Pożegnaj się z niektórymi wcześniejszymi, ważnymi powiązaniami emocjonalnymi.

> Wieża – zmieniasz swój świat. Włączenie ogromnego strumienia wiary i przekonanie, że nawet, jeśli upadniesz, to powstaniesz.

> Gwiazda – twój wewnętrzny artysta. Włączenie w sobie wewnętrznego artysty. Twój wewnętrzny artysta przyciąga cię każdego dnia w nowy sposób, aby twoje serce mogło umiejętnie się radować.

> Księżyc – penetracja ogólnego potencjału, aby zrozumieć tych, którzy żyli przed tobą. Transformowanie ich lub akceptacja wraz z talentami, aby jeszcze bardziej rozwinąć własne.

> Słońce – zdolność nazywania rzeczy po imieniu. Nie poprzez imię, które otrzymałeś, ale poprzez to, co czujesz.

> Sąd – okazja do ponownego rozejrzenia się po świecie i znalezienia tam swojego miejsca, wśród przeszłych wydarzeń, wśród porzuconych związków, wśród upadków i początków, aby znaleźć swoje miejsce.

> Spokój – znowu uwierzyć, że teraz idziesz do domu, gdzie jest twoja Dusza. Wykonując swoje zadania, odnajdziesz spokój ducha, aby raz po raz zmieniać swoje ciało i poznawać plan Stwórcy.

Rozwój duchowy nie polega na tym, aby stać się lepszym, na zdobywaniu pożyczek czy znalezieniu lepszej pracy. Rozwój duchowy to zdolność do wypełnienia Miłością przestrzeni, która nie została jeszcze wypełniona, bycie użytecznym i potrzebnym.

Jeśli chcesz zasięgnąć informacji na ten temat kursu czy terapii, zamówić analizę, to możesz do mnie napisać: kontakt@emma-lange.pl
lub zadzwonić: 502562629
whatsapp 502562629
Skype emm-lan

Zapraszamy do szkoły samorozwoju, na nasze kursy  i terapie  Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Opinie

  1. A.L. pisze:

    Jeśli chodzi o kontrowersje dotyczące ścieżek rozwoju duchowego zachęcam do przeczytania budzącej wiele kontrowersji książki „Jak zostałam peruwiańską żoną”. Autorka mocno moze naqwet zbyt mocno podążyła za radą pewnej ezoterycznej terapeutki co poskutkowało nieplanowanym założeniem rodziny w kraju trzeciego świata. Są tam szczegółowo opisane ustawienia hellingerowskie buddyjskie centra medytacyjne i szamasnki obrzed ajałaski w puszczy amazonskiej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *