This post is also available in: Deutsch (niemiecki)

Dodatek do Analizy Podświadomości

Nasza psychika jest zbyt wielowymiarowa. Świat zmienia się i nasza percepcja również zmienia się – dla kogoś wcześniej, dla kogoś później. Wyobraź sobie ogromny ocean, który jest ciągle w ruchu, który wyrzuca na brzeg coraz to nowe obiekty, z każdą falą. Ktoś znajduje glony,  ktoś fragmenty drzew, a jeszcze inny bursztyny i perły. To samo dzieje się z nami! Czasami Archetypy na powierzchnię Archetypy, które zakłócają nasz rozwój w danym kierunku. Po czasie zaczynamy odczuwać wewnętrzny konflikt, albo panikę podczas wyboru rozwiązania. Czasami zaprzeczamy szansom, itp. Z medycznego punktu widzenia zaczyna się nerwica. To konflikt osobowości z życiem. Aby zrozumieć przyczynę nerwicy, konieczne jest zrozumienie struktury osobowości.
Co ciekawe, gdy obserwuję zjawiska astrologiczne, to często zdarza się, że ludzie napotykają w określonym czasie podobne problemy. Problemy te można wyrazić na różne sposoby, ale są one podobne. Dla mnie jest to niesamowite zjawisko. To tak, jakby Niebo wskazywało na to, że istnieje jakiś punkt wyjścia, który rozwija się w Spirali Nieba, a Dusza nasyca się informacjami. Ten wzrost znaczenia informacyjnego prowadzi do pojawienia się pewnych emocji, które następnie zaczynają zniekształcać, zmieniać osobowość, zachowanie, które przejawia się w kontaktach osobistych i społecznych.
W nerwicy, w napięciu mentalnym istnieją własne siły napędowe. A to oznacza, że Archetypy zaczynają nabierać rozpędu, coraz bardziej szukają wsparcia w rzeczywistości, zdolności do integracji z rzeczywistością. Rozbudowany Archetyp może wyrzucić projekcje, które spowodują konflikty i lęki.
Jeśli świadomość Archetypu nie zostanie osiągnięta, jeśli nie pomożemy mu zaspokoić jego potrzeb (które stworzą projekcje), jeśli nie zobaczymy wewnętrznego Lustra w takich sytuacjach, możemy doświadczyć poczucia izolacji, napięcia i wrogości społecznej. Rozbudowany Archetyp zmienia uczucia człowieka i nastawia jego własną muzykę czakr. Pamiętajmy, że Archetyp zawsze próbuje się bronić. Jest to struktura energetyczno-informacyjna, więc nie powinno się jej niszczyć. Należy być w stanie „wygładzić” energię Archetypu, być w stanie dostrzec w niej potencjał, a to usunie jego ograniczenia.
Każdy Archetyp chce pełnej akceptacji, wrażliwości do niego i władzy – władzy nad umysłem, czyli: „zaakceptuj go takim, jaki jest„. Jeśli nie da się go zaakceptować, to staje się nerwowy, wywołuje reakcję obronną i opiera się. Tylko połączenie duszy i umysłu może pomóc Archetypowi ostatecznie rozpłynąć się w duszy – przypomnij sobie hobbita, który włożył pierścień do gorącej magmy. Ponadto, każdy, kto chce wygrać, musi znać swoje archetypy, zrozumieć je, a wtedy nie będzie miał pokus, by wzniecać  bunt na naszym statku. Jednak by zaprzyjaźnić się z archetypem, trzeba iść trudną drogą do siebie, zobaczyć siebie pod różnymi kątami, spotkać się z wewnętrznymi potworami i rozpoznać je. Trzeba stać się dla siebie małym hobbitą. Trzeba obudzić się, aby wiedzieć, w jaki sposób nasz wewnętrzny potencjał jest akceptowany przez świat, jakie miejsce możemy zająć. Identyfikacja Archetypu lub pomoc w jego samorealizacji, otworzy przed nami wiele dróg. Nie chodzi o to, by postrzegać nerwicę jako chorobę, tylko jako wezwanie do rozwoju. Jest to możliwość uwolnienia swojego potencjału dzięki wewnętrznej uczciwości, by móc wstąpić na tron własnej energii i nauczyć się nią zarządzać.*tekst opracowała Ewa Jałmużna

Analiza Podświadomości  TUTAJ
Analiza Archetypów Rodowych  TUTAJ

Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny