Ogólnie przyjmuje się, że Jedynka oznacza bycie pierwszym, że oznacza początek. Jednak jej energetyczne znaczenie należy uściślić. Jedynka jest zawsze błyskotliwą osobowością i przywództwem, co może zapewnić jej ruch do przodu i dobry start. Te cechy dodatkowo pomagają nie spaść na pozycję ofiary i cało wychodzić z problemów, pokonując przeszkody.
Jedynka może wykazać swoje umiejętności, doświadczenie i siłę. Wie, jak dowodzić, jest dobrym organizatorem w każdej działalności. Najczęściej uczy się na swoich błędach, więc jeśli zauważysz, że nie słucha twoich rad, nie powinieneś podchodzić z nimi po raz drugi. Czasami wydaje się, że sam Los sprawia, iż ​​popełnia błędy, ale uczy się lekcji i drugi raz nie popełnia tego samego błędu. Czego jeszcze życie uczy Jedynkę? Uczy odpowiedzialności, i własnie po to Jedynka przyszła na Ziemię. Nie tylko musi być w stanie podbić terytorium innych, ale także potrafić je zatrzymać.
Sukces Jedynki zależy od tego, na ile może zbliżyć się do czegoś obcego i zrobić z tego coś swojego, oswoić to. Może to odnosić się do terytorium, cech charakteru, inspiracji i nauki talentów. Wrodzone możliwości Jedynki, to żelazna wola i przedsiębiorczość, a także dobra zdolność do regeneracji – po stresie szybko wraca do zdrowia.

Jeśli urodziłeś/aś się pod wpływem Jedynki, z góry otrzymałeś/aś przepustkę do świata wysokiej samooceny. Będzie to szczególnie widoczne wtedy, jeśli masz Jedynkę w liczbie Drogi Życia. Próbujesz zasiać coś dobrego w życiu, jeśli tylko nie ma uszkodzeń numerologicznych. Jedynka chce wyglądać „lepiej”, a nie, tylko „inaczej”.
>> Siódemka chce tego samego, tylko jeszcze lepiej.
>> Jedynka może współpracować z Trojką, zwłaszcza jeśli ich zasady życia są zbieżne.
>> Potrafi dobrze porozumieć się z Piątką, która intuicyjnie podpowie jej, co jest warte wypuszczenia, a o co walczyć.
>> Jeśli Jedynka przekona Dziewiątkę do rozwinięcia jakiegoś pomysłu, to mogą stworzyć długoletnią współpracę.Wszystko też zależy od tego, jakimi liczbami otoczona jest Jedynka w horoskopie numerologicznym.
>> Jeśli Dwójkami, to wtedy wszystko zostanie przepuszczone przez emocje, które powstrzymają wszelkie aspiracje i wpłyną na materię.
>> Jeśli otoczona jest Siódemkami, to poniesie dużo ofiar, co będzie bardzo ważną lekcją dla niej.
ZAWSZE należy sprawdzać, w jakim środowisku znajduje się dana Droga Życia. Czasami inne liczby tak bardzo ingerują w przestrzeń, że Jedynka staje się niestabilna. Może włączać się i wyłączać, być blokowana, realizować się w „młodzieńczym buncie”, albo jej energia zawsze będzie włączała się na przełomie ważnych sytuacji życiowych.

Jeśli mówimy o aspektach rodowych, to Jedynki rodząc się, już posiadają w swoim polu informacyjnym wiedzę duchową. Życie przełoży tę wiedzę z podświadomości do świadomości, dlatego będą korzystały z niej przez całe życie. Jeśli Jedynka nie połączy się z rodowymi zasobami ojca, otrzyma słabość, niezdecydowanie i zawsze będzie miała trudności ze znalezieniem swojego miejsca na ziemi. Oczywiście, jest to także aspekt indywidualny, ale należy zrozumieć – ostrzegam! – że istnieje taka tendencja. Jedynka zawsze odczuwa karmę – zawsze ma poczucie nieodwracalnej straty! Może to być strata ukochanej osoby – częściej dziecka, może oznaczać problemy z rodziną, miejscem zamieszkania. Jest to aspekt karmiczny, który można zobaczyć w indywidualnej analizie podświadomości.

Jedynka energię życiową może czerpać ze swoich marzeń. Nie należy gasić marzeń dziecka, które jest Jedynką z Drogi Życia (szczególnie u tego dziecka), ponieważ marzenia gromadzą energię na budowanie jego przyszłości.
Dla Jedynki zawsze bardzo ważna jest informacja zwrotna. Czasami wydaje się pytać: „czy jestem dobry/a?” A jeśli otrzyma pozytywną odpowiedź, może pójść dalej, pokonując przestrzeń życiową.

Numerologia Ery Wodnika sugeruje, że Jedynka przybywa na Ziemię, aby zrzucić swoją starą skorupę, która może stać się jej więzieniem. Już teraz należy odrzucić własne uprzedzenia, wykonać operację na niektórych obszarach swojego ego, aby móc pójść dalej. Jedynka musi na świat patrzeć obiektywnie, poszerzać swoją świadomość, odczuwać emocje innych ludzi. Wrogowie Jedynki są w rzeczywistości jej przyjaciółmi, którzy uczą ją, jak żyć – pokazują drugą stronę rzeczywistości, pomagają wzmocnić jej siłę i osiągnąć nowy poziom. Przyjaciółmi dla Jedynki będą ci, którzy w swoim życiu już stworzyli coś ważnego, poważnego i solidnego.

Jedynka musi zrozumieć, że emanuje z niej siła życiowa, co oznacza wiele podjętych decyzji. Energia będzie zależeć od jej działań. Zderzenia z innymi mogą wystąpić tylko wtedy, gdy nastąpi zróżnicowanie celów.
Musi zobaczyć, że Ego jest jej więzieniem. Ego jest hamulcem, z powodu którego jej Dusza będzie dłużej szła do celu. Ego Jedynki to pragnienie władzy, stąd krytyka innych, brak ludzkich odruchów, skąpstwo.
Jedynka jest energią i siłą, ale jeśli ten potencjał zostanie zmarnowany na puste działania, wówczas skorupa Ego stanie się grubsza. A wtedy będzie potrzeba więcej sił mentalnych (instynktów) i cielesnych (chorób), aby rozerwać ją. Wibracja tej Drogi Życia może wybrać ścieżkę hojności – szczególnie hojna będzie dla tych, którzy pomagają jej w tworzeniu.
Energia Jedynki nie jest elastyczna, musi być utrzymywana w granicach, co kieruje rozwój do koncepcji takich, jak: prestiż lub szacunek. Jeśli chce zdać sobie sprawę z tego, co jest dla niej ważne, to nie może robić sobie przerw, bo straci, tak ważny dla niej, szacunek. Musi być w stanie umieć dziękować, czekać i znosić, a tylko wtedy będzie mogła osiągnąć nowy poziom.>> Jeśli Baran ma Jedynkę w Drodze Życia, to będzie miał więcej okazji do wysiewu różnego rodzaju nasion, a jego zadaniem karmicznym będzie odnalezienie zapachu w czymś, co wydaje się być powszechne.
>> Jeśli Waga jest Jedynką, to musi pokazać ludziom ogniki wewnętrznego świata lub postacie, które są ukryte przed oczami innych.

Każda liczba znajduje się w systemie, ponieważ Duch – Dusza – Ciało już stworzyło pewien system, dlatego rozważenie pojedynczej liczby, oznacza jedynie minimum informacji. Numerologię należy rozpatrywać pod różnymi kątami. Należy ją łączyć z innymi naukami. Świat numerologii jest ogromny!

Wkrótce napiszę o Dwójce, jako o liczbie Drogi Życia. Napiszę o jej wewnętrznych tajemnicach.

Niedługo pojawi się wiele kursów z numerologii – kursów, które są nowe, niepublikowane. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszy się kurs Kwadrat Pitagorasa i Energie Człowieka.

Artykuł Dwójka Jako Odkrycie Nowych Dróg
Artykuł Numerologiczne Aspekty Wibracji 6
Artykuł Wibracja 11 – Mistrzostwo, czy Brzemię?
Artykuł Liczba 22 – Wyznacznik Woli, czy Lęków?

kontakt@emma-lange.pl

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny