Bardzo często przychodzą do mnie klienci nie tylko po to, by poznać siebie, ale także po to, aby zrobić kompozyt, czyli analizę porównawczą. Najczęściej jest to analiza porównawcza „ja i mój partner”, a rzadziej „ja i moje dziecko”. Ważną rzeczą jest to, że zaczynasz wkraczać w świat drugiej osoby i wprowadzać własny w jej świat. Ujawniać siebie poprzez innych, a czasem nawet całkowicie rozpływasz się w nich.
Moje wieloletnie doświadczenie pokazuje, że nie wystarczy wiedzieć tylko tego, co nas łączy, jaka reakcja zachodzi między nami i co możemy dla siebie zrobić? Niestety, taka wiedza nie jest wystarczająca. Niektóre pary idą o krok dalej, z czego bardzo się cieszą, i zaczynają swoją drogę nie od wspólnego kompozytu, a od analizy indywidualnej. Jest to bardzo dobry wybór, ponieważ najpierw należy poznać siebie. Należy zbadać swoje wewnętrzne schematy, granice, traumy, czyli to, co składa się na własną, wewnętrzną naturę. Na tej indywidualności, na jej wewnętrznej treści opiera się stosunek do samego siebie i samoocena. Następuje też wylewanie własnego obrazu na partnera,  skąd się bierze przywiązanie. To wszystko są echa indywidualności.
Twoja indywidualność to TY, czyli zdolność wyrażania swoich uczuć, ujawniania postawy, komunikacji. Indywidualne czynniki ujawniają twój wewnętrzny portret i portret twojego partnera. Jeśli osobiste postrzeganie jest niedoceniane lub przeszacowywane, to pożądany rezultat intymności nie zostanie osiągnięty! Obraz tej intymności i jej cele zostaną zniekształcone przez nieprawidłowe schematy.
Być może wewnętrznie/w podświadomości masz już duchowych idoli, z którymi zwykłemu człowiekowi trudno jest walczyć. Przecież zwykły zwykły człowiek posiada Cień, a ideały i idole, których niesiesz w podświadomości, nie posiadają takowego Cienia.
Czasami zatem warto zobaczyć swoje mocne strony, aby móc na nich polegać i stać się zasobem dla partnera, stać się wartością. Dzięki temu można poznać swoje talenty, swoje możliwości, z którymi można eksperymentować i zmieniać nastawienie do siebie. Oznacza to, że poznając siebie, można rozwiązać w partnerstwie wiele problemów.To nie koniec możliwości! Niektórzy idą dalej w odkrywaniu siebie i szukają głębiej, a wtedy zamawiają analizę Jedenaście Kobiet w Mojej Duszy lub analizę Jedenastu Mężczyzn w Mojej Duszy.

Są to dwie archetypowe metody diagnostyczne, które pozwalają zobaczyć:

> Do jakiej struktury emocjonalnej dana osoba będzie przyciągać się?

> Co ma w stanie zasobu, a co jest w stanie niedoboru?

> Co jest dla niej ważne i po co ujawnia swoje terytorium?

> Dlaczego przyciąga partnerów, którzy są infantylni i nieodpowiedzialni, albo przeciwnie – twardzi i silni?

> Dlaczego nie może całkowicie otworzyć się na swoje uczucia?

> Na łasce jakich jest archetypów?

> A jeśli siła archetypu się skończy, z czym może się zmierzyć?

> Jakie wewnętrzne nieporozumienia można przekazać partnerowi?

Dopiero na trzecim miejscu jest analiza porównawcza! Dopiero po zrobieniu tych wyżej wymienionych analiz, będziemy świadomi poziomu, z którego będziemy wchodzić w interakcje! Czy z poziomu partnera, czy rodu? Należy wiedzieć, że przyciągamy się nie tylko z poziomu zewnętrznego świata, ale też wewnętrznego.
Czasami spotykamy ewentualnego partnera i wydaje się nam, że jest zaradny, że jest odpowiedzialny, miły dla oka…Jednak tam, w środku, siedzi nielubiane dziecko, które nie wie, jak żyć w systemie, w rodzinie. Może też zdarzyć się, że poznajesz osobę, a ona nie jest w stanie ujawnić swoich uczuć, bo jej zmysłowa strona jest zablokowana.
Wszystkie te narzędzia diagnostyczne, które wymieniłam, to ujawniają.

Umiejętność postrzegania swojego partnera, jako osoby o wielu obliczach i utrzymywania tego wizerunku, to sztuka. Człowiek jest złożonym systemem i trzeba wiele czasu, aby nauczyć się wchodzić ze sobą w interakcje. Im więcej światła rzucisz na zrozumienie wewnętrznych rezerw i zasobów partnera, tym głębsza staje się Twoja obecność w związku. Zaczynasz rozumieć jej cel. Stawiasz przed sobą inne priorytety, a nie tylko te, które polegają na emocji „ja chcę”. Związek zaczyna tworzyć dwoje świadomych ludzi. Czasami tylko jedno z partnerów jest świadome, ale swoją energią może zarazić osobę, z którą tworzy związek, bo wie, w którym momencie i miejscu zredukować siebie, a gdzie zwiększyć część swojej roli.
Wszystkie te materiały diagnostyczne, czyli Analiza Indywidualna, analiza  Jedenaście Kobiet w Mojej Duszy, Jedenastu Mężczyzn w Mojej Duszy są niezbędne także po to, aby móc poznać zapas własnej wewnętrznej energii. Dzięki temu, nawet wtedy, gdy ujrzymy wady drugiej osoby, nie umniejszymy jej zaletom.Jeśli chcesz zasięgnąć informacji na ten temat kursu czy terapii, zamówić analizę, to możesz do mnie napisać: kontakt@emma-lange.pl
lub zadzwonić: 502562629
whatsapp 502562629
Skype emm-lan

Zapraszamy do szkoły samorozwoju, na nasze kursy  i terapie 

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *