Uwielbiam, gdy dostaję zamówienie na Analizę Misji. Jest to rodzaj zlecenia, które ma własną strukturę. Struktura, a raczej jej znajomość, zawsze pomaga prawidłowo rozdzielić siły i energię. Misja to jakby zdolność wspinania się wyżej, pomagania sobie w przechodzeniu na nowy poziom, zrozumienia czegoś ważnego w procesie zdobywania doświadczenia. O doświadczeniu napisałam wcześniej – Kalendarz Biodynamiczny Doświadczenie i Misja, a teraz chciałbym napisać więcej o roli Nauczyciela. To słowo nie zawsze oznacza człowieka, który stanie przed nami i będzie udzielał lekcji. To raczej zbiorowy obraz i koncepcja energetyczna, która pomaga przejść na nowy poziom. Może to być osoba i wydarzenie, a także okoliczność, która pomoże rozwijać się, zbudować pomost między sobą a świadomością. Nauczyciel jest szczególnym warunkiem, który może pomóc ocenić ważne wartości, pokryć nieznaną część podświadomości światłem, złożyć wszystko w jedną całość.
Jest to zjawisko, które pomoże wyeliminować wewnętrzną bezradność, która może zarazić nas lękami i utrudnić aktywację wewnętrznego odkrywcy świata. Wewnętrzna bezradność zamyka nasze możliwości, trzyma nas za rękę i szepcze, abyśmy nie angażowali się w to, co jest nam nieznane.
Istnieją takie siły napędowe Psyche, które stają się naszymi wrogami, zmuszają nas do życia w strachu, panice, zamieszaniu lub odwrotnie – trwa to tak długo, że nie jesteśmy w stanie tego uczynić. Siły te uniemożliwiają nam właściwą interakcję z czasem. Jeśli nie wpadniemy w swój czas, to ​​nie będziemy właściwie oddziaływać z różnymi obiektami. Drzwi nie otworzą się na czas, zamkną się przed naszym nosem. Niewłaściwa interakcja z czasem uczyni nas „niewidzialnymi” dla ludzi – nie zauważą oni naszych potrzeb, uczuć i próśb.
Wewnętrzny Nauczyciel pomaga wzbudzić w nas takie siły, które pomagają poprawnie ocenić sytuację, ustalić priorytety, odpowiednio zarządzać swoimi zdolnościami. Nauczyciel pokazuje drogę. To jest Kwantowe Światło, które pomaga połączyć myśli w jedną całość.
Nawet sytuacje, które na pierwszy rzut oka wydają się tragiczne, mogą wiele nas nauczyć, utworzyć wewnętrzny obraz i odbudować myśli. Tylko tych lekcji trzeba poprawnie nauczyć się po to, aby nie wyciągać fałszywych wniosków, np. że świat jest zły, że ludzie są źli,  że mężczyźni są do niczego, a kobiety naiwne. Jeśli wyciągniemy takie wnioski, oznacza to, że lekcja nie została odrobiona. Życie sprawi, że będziemy szli tą samą drogą raz za razem, aż usłyszymy kliknięcie, aż świadomość przełączy się. Życie sprawi, że spojrzymy na wszystko inaczej. Może nie do końca samo życie to sprawi, a ta wewnętrzna część boża, który chce się wyrażać, tworzyć, napełniać się nową wiedzą. Wyjdzie i pokaże się światu. Nauczyciel poprowadzi tę boską iskrę tak, aby mogła ona przejść przez wszystkie trzy królestwa i zrozumieć, co jest ważne w życiu, co jest iluzją, a co rzeczywistością, w czym należy wykazać się ostrożnością.Podam przykłady liczbowe, które pomogą wam zorientować się we własnym, wewnętrznym świecie. Oczywiście to tylko malutka część opisu tego świata, ale pomoże wam zrozumieć siebie.
W tym celu obliczamy liczbę swej Drogi Życiowej, czyli dodajemy wszystkie cyfry, które wchodzą w skład daty urodzenia, np:
23.09.1984 = 2 + 3 + 9 + 1 + 9 + 8 + 4 = 36 = 3 + 6 = 9

9 – Droga Życia, szukamy więc cyfry 9.

Jedynka – jesteś sam dla siebie Nauczycielem. Budzisz się, zbierając doświadczenia, przechodząc z poziomu na po poziom. Musisz zwracać uwagę na nowe środowisko i projekty, które będą dla ciebie poradą od Nauczyciela.

Dwójka – dokładnie wtedy, gdy zaczniesz mierzyć rzeczywistość za pomocą odpowiedniej miary, aby móc poradzić sobie z emocjami, będziesz w stanie przejść na nowy poziom rozwoju. Moment, który pozwoli ci pokonać emocje, będzie nauką. Twoim Nauczycielem jest ten, który pomoże ci znaleźć równowagę w każdej sytuacji.

Trójka – twój Nauczyciel, to sytuacja z dzieciństwa lub sytuacja związana z dzieciństwem, jak również okoliczności, które sprawią, że będziesz myśleć kreatywnie. Okoliczności, w których będziesz musiał opanować gniew, także będą twoją nauką.

Czwórka – to cierpliwość, i jeszcze raz cierpliwość! Wewnętrzny Nauczyciel może cię wyciszyć, nauczyć oceniać wewnętrzne uczucia i potrzeby. Sytuacje, które wskażą ci na przejaw uporu, będą również twoim Nauczycielem.

Piątka – wewnętrzny Nauczyciel Piątek będzie uczył je pokory, posłuszeństwa i umiejętności dostrzegania sytuacji z drugiej strony. Piątki będą musiały zaakceptować życie takim, jakie jest. Muszą być elastyczne, nie walczyć uparcie z problemem. Ludzie, którzy pokażą Piątce świat z drugiej strony, będą jej Nauczycielami. Lekcją Piątki jest zebranie wszystkich elementów światopoglądu, aby zaakceptować to, że świat może przebierać się w różne kształty.

Szóstka – twój Nauczyciel wewnętrzny oderwie cię od ziemskich spraw. Sprawi, że podejmiesz ryzyko, podejmiesz się rzeczy niemożliwych. Jeśli masz szansę pojechać do kraju, w którym nie byłeś, to jedź. Jeśli chcesz spotkać kogoś wyjątkowego, to działaj. Każda nowa sytuacja jest twoim Nauczycielem. Możesz uczyć się na cudzych doświadczeniach, dzięki czemu staniesz się bogatszy. Ten, kto wyciągnie cię ze strefy komfortu, jest twoim Nauczycielem.Siódemka – dla Siódemki Nauczycielem będzie ta osoba, który pomoże jej dostrzec i ujarzmić jej dumę. Pokora dla Siódemki, to okazja do naładowania się nową energią, oczyszczenia emocji, które sprawiły, że obrosła w reakcje obronne. Nauczyciel sprawi, że pokona „dumnego Boga” w sobie i zobaczy Boga w innych.

Ósemka – wewnętrzny Nauczyciel zawsze doradzi, aby Ósemka wierzyła w siebie i nie szukała wsparcia u innych. Ósemka musi stać się przykładem niezależności dla innych. Każda sytuacja, która pozostawia cię sam na sam z trudnościami, jest twoją Nauczycielką. Nie obawiaj się niczego, bo poradzisz sobie.

Dziewiątka – wewnętrznym Nauczycielem jest sytuacja, w której Dziewiątka musi powiedzieć o swoich uczuciach lub okazać je. To pomoże Dziewiątce wznieść się na nowy poziom. Jest to okazja do przełamania wewnętrznych zakazów i zaspokojenia potrzeb.

Oto mały przykład materiału, który pokazuje, że możesz zdobyć doświadczenie, nauczyć cię czegoś nowego. Będziesz w stanie pozbyć się pewnych sytuacji, zrestrukturyzować je w swoim umyśle. Będziesz w stanie uwolnić energię, która została zablokowana. Oczywiście, podczas osobistej konsultacji  Analizy Misji możesz dowiedzieć się znacznie więcej.
Polecam każdemu rodzicowi wykonanie  dziecku Analizy Misji! Dzięki takiej analizie rodzic może właściwie ukierunkować energię dziecka, w odpowiednim czasie rozwijać jego talenty. Wypuszczając talenty dziecka do wielkiej przestrzeni „Świata”, dzieci zdobywają bogaty bagaż podręczny, bagaż pełen narzędzi. Dzięki temu dziecko przejdzie mniej bolesnych zmian w swoim rozwoju.
Ci, którzy szukali swego przeznaczenia przez długie lata, mogą także wykonać Analizę Misji, aby z innej już płaszczyzny spojrzeć na swą przeszłość. Zdobędą czas na skorygowanie swojego losu, a także otrzymają szansę na zrozumienie i przebaczenie.
Czasami wydaje nam się, że ktoś nas skrzywdził, ale to tylko Nauczyciel dał nam ważną lekcję, która pomogła naszej duszy przejść na wyższy poziom rozwoju.

Jeśli chcesz zamówić dla siebie lub dla swego dziecka Analizę Misji, zapraszam – Analiza Misji

*tekst opracowała Ewa Jałmużna

Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata