Lubię patrzeć w gwiazdy, chociaż nie udzielam rad astrologicznych. Człowiek powinien znać astrologię w małej części, aby móc dostosować się do rytmów natury, aby zrozumieć harmonię Muzyki Kosmicznej. Obserwuję gwiazdy, by wiedzieć, jaka fala energetyczna może pokryć pole mentalne, które stworzyły nasze dusze, oraz jakie nowe warstwy naszych niedokończonych programów zostaną ujawnione.
Merkury odbywa podróż wsteczną od 16 lutego do 10 marca, z dwoma znakami: Wodnikiem i Rybami. Merkury jest planetą – symbolem, który wskazuje, jaka będzie nasza komunikacja, jakie neurony będą aktywne, w jaki sposób możemy budować komunikację i wzajemne połączenia. Kiedy przechodzi przez znak Ryb, to wiadomo, że będziemy komunikować się poprzez podświadomość – wszystkie nasze wewnętrzne projekcje, transformacje i wyzwalacze wyjdą na jaw. Nasze myślenie może pójść w kierunku metafizyki, może iść w kierunku mistyki, co oczywiście jest gorsze, ponieważ będzie oderwane od rzeczywistości. Mogą aktywować się stare lęki z przeszłości, z dzieciństwa. Będziemy musieli włączyć siłę woli, aby ciągle wyciągać się z iluzji i na powrót zobaczyć świat realny.
Merkury Retrogracyjny w Rybach to wzrost i spadek energii – najpierw przyjdzie świt, a potem noc. Kosmos da nam szansę po nowemu zobaczenia swojej przeszłości, czyli inaczej zobaczymy to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Wykorzystaj tę szansę, zawrzyj pokój z kimś bardzo ważnym dla siebie. Nie bój się tego przejścia, ponieważ otwiera drzwi do twórczej pracy – popycha w stronę drzwi z napisem „Lecznica dla Dusz”. Pozwala też odczuć energie aniołów i Wyższych światów. Daje to szansę stać się bardziej przyjaznym, bardziej hojnym. Ludzie więcej będą pomagać innym, a w niektórych duszach zacznie kiełkować inteligencja emocjonalna.Chciałeś coś dla siebie zrobić, a zapomniałeś? Teraz możesz wrócić do swoich pragnień, niedokończonych dialogów. Możesz zwrócić utraconą radość, która pozostała w zakamarkach twojej podświadomości. Merkury oświetli drogę do tych zakamarków i będziesz mógł je oczyścić. Naucz się widzieć świat oczami innych, a zrozumiesz, że interwencja nie zawsze jest użyteczna, czasami wystarczy stanąć z boku, obserwować. Zaczekać, aż ktoś poprosi cię o radę. Ten okres udowodni, że nie warto od razu brać na siebie odpowiedzialności za spełnianie cudzych życzeń. Uporządkuj swoją duszę i zrób coś ważnego dla siebie.
Spróbuj wypowiedzieć wszystkie niezrealizowane pragnienia. Ten wspaniały czas pomoże ci uwolnić wewnętrzny gniew, rozpracować uczucia zazdrości, dumy i oporu, które dusza zawiera w sobie. Możesz spotkać ludzi, z którymi masz karmiczny związek. Nowa fala pomoże inaczej spojrzeć na tych, z którymi łączył cię smutek, tęsknota, rozczarowanie i niespełnione oczekiwania. Spójrz tym ludziom w twarz! Te spotkania są konieczne, bo wtedy dusze mogą zakończyć dialog.

Często astrolodzy piszą o okresie Merkurego w ruchu wstecznym, jako o zbliżającej się przeszkodzie, która uniemożliwi swobodny przepływ energii. Jednak jest to czas, który dany nam po to, abyśmy mogli zakończyć wszystkie nasze sprawy. Dobrym aspektem w tym okresie jest to, że można czymś zabłysnąć, ktoś stanie się czarodziejem dla samego siebie. Choć pobłażanie własnym pragnieniom może prowadzić do konsumpcji, to jednak będzie sporo zamieszania. A wynika to z tego, że wszystkie te pragnienia, które pozostały niezaspokojone, wyjdą na jaw. Okres, w którym wielu będzie biec za modą, chcąc zabłysnąć na instagramie, ponieważ niedokończone emocje będą starały się wyjść na zewnątrz. Jednakże wszyscy zrelaksujemy się, zrzucimy napięcie i będziemy mogli świętować.

Energia retrogradacji Merkurego zainfekuje nas nowymi pomysłami, zainspiruje do twórczych wyczynów, abyśmy mogli znaleźć dla siebie hobby, które nie będzie kolidowało z głównymi celami.
Miłość, która rozkwitnie w tym okresie, może otworzyć się na wpływy karmiczne lub jako romans uzdrowiskowy. Może wylać wrzątek namiętności, ale wtedy będziesz musiał wrócić do rzeczywistości, aby przepracować wszystkie emocje. Energie tego okresu mogą zintensyfikować potrzebę odczuwania słodyczy w związku, więc niektórym łatwiej będzie zwrócić się w kierunku zdrady, z chęcią zrelaksowania się, zdjęcia z siebie ciężaru problemów, zanurzenia się w romans. Wszystkie tabu można znieść, ograniczenia staną się niewidzialne, a wartość rodziny zmaleje.
Naprawdę szczęśliwe będą te pary, które podzielają wspólne wartości. Ogólnie rzecz biorąc, świadoma aktywność może stać się nieco przytępiona, ponieważ ludzie będą chcieli pływać w oceanie wrażeń, a wtedy trzeba będzie mieć czas na zaspokojenie wewnętrznych ambicji. Nie będzie więc czasu na uświadomienie sobie, co chce się poczuć.

Możemy otrzymywać informacje w snach lub za pośrednictwem kreatywnych kanałów, takich, jak sztuka.

Każdy z nas będzie chciał nowych doświadczeń, podniecenia, nowych emocji, które zrekompensują brak wewnętrznego szczęścia. Każdy będzie chciał wypełnić czymś egzystencjalną pustkę.

W aspekcie negatywnym, energia ta może przynieść histerię, ataki paniki, niezdecydowanie. Kosmos będzie nas obserwował i prowadził selekcję, zgodnie z koncentracją naszej wewnętrznej siły woli. Ci, którzy mają słabą wolę, popadną w efemeryczność, chaos, niestabilność wartości i decyzji. Merkury Retrogracyjny nauczy nas, jak rozpracować nasze wewnętrzne ograniczenia. Czasami będzie kusił, np: da piękny romans, ale zabierze reputację, albo da łatwe pieniądze, ale zabierze spokój.Napełnij się energiami wyższego planu, przyznaj się do wewnętrznej pustki i wypełnij ją prawdziwą miłością. Wróżby mogą przewidzieć spełnienie się twoich pragnień, ale możesz za nie zapłacić wysoką cenę. Bądź ostrożny w tym okresie i wszystko sprawdzaj dwa razy. Aktywność twórcza będzie nieco spowolniona, ale to lepsze niż bieg przez przeszkody. Nie polegaj tylko na swoim szczęściu. Musisz umieć czekać, działać mądrze, a przede wszystkim, zrozumieć, że druga osoba może żyć w parametrach własnego czasu.

W okresie świetności i magii możesz uleczyć swoje uczucia, wypowiedzieć pretensje, zrobić coś dla siebie. Dostaniesz też bonus – gdy nie byłeś w stanie czegoś zrobić, było to zbyt trudne, to teraz wszystko możesz samodzielnie rozwiązać. Jeśli wrzuciłeś nasiona w ziemię i zapomniałeś o nich, możesz wrócić do tego miejsca, z którego teraz będziesz mógł zbierać plony. Nie rób dalekosiężnych planów w tym czasie, bo będą przeciągać się w nieskończoność. Krótkie plany szybko zostaną wdrożone.

Wszyscy mamy okazję przejrzeć nasze działania, wyciągnąć z nich cenne wnioski i tylko dzięki świadomości wewnętrznego mechanizmu, możemy iść dalej bez paniki, bez strachu, bez depresji.

Możesz zamówić dla siebie dwie analizy: Analizę Podświadomości i Analizę Rodową, aby popracować nad sobą, aby móc zmienić się, oczyścić przestrzeń, wypełnić ją innymi energiami. Przygotujesz mózg na nowe decyzje, które popchną twoje życie do czegoś bardziej interesującego, na nowy poziom. Czekamy na was w marcu – 14 marca odbędzie się seminarium. Dzięki uczestnictwu w nim, nauczysz się:
– leczyć wewnętrzną pewność siebie,
– znaleźć energię w swoim świecie, aby tworzyć i rozwijać swoje cele,
– poczuć przypływ siły, ponieważ nauczę cię łagodzić stres,
– poprawnie budować relacje i przyciągać do siebie podobnie myślących ludzi, którzy ci pomogą,
– poczuć powiew radości.

Zapraszam, Emma Lange

kontakt@emma-lange.pl

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny