„Miedziane Królestwo” to druga część z serii „Bajkowe Archetypy”. Pierwszą część stanowi opowiadanie Baba Jaga, kim ona jest?
Zabiorę Was do do świata pełnego tajemnic, do labiryntu ludzkiej duszy, który poprzez symbole pokazuje archetypy. Jest to także prognoza miesięczna, tym razem na listopad.

Na tę prognozę można spojrzeć, jak na możliwości, które daje nam dany miesiąc, ale też, jako na motywację psychologiczną.

Jeśli uda ci się wydostać ze skrzyżowania dróg Dziwnego Lasu, masz szansę zbliżyć się do granic Miedzianego Królestwa. Wszyscy mamy okazję przekształcić świat wokół siebie i wewnątrz siebie. Mamy szansę poczuć czynniki, które mogą nas zmienić, wpłynąć na nas. Jeśli uda ci się ominąć ten dziwny las i otworzyć dla siebie drogę do Miedzianego Królestwa, to będziesz musiał pożegnać się ze swoim światopoglądem, zmienić siebie, nie oczekiwać zbyt wiele. Jeśli chcesz miłości, radości i sukcesu, to potrzebujesz nowej MĄDROŚCI.
Jeśli nieustannie będziesz myślał o swojej przeszłości, która jest pełna trwóg i trosk, nie będziesz mógł wejść do Miedzianego Królestwa, nie zostaniesz wpuszczony z walizką smutków i urazów. Urazy są, jak szare kamienie, na których osiadł kurz i brud, a na drogach Miedzianego Królestwa nie ma brudu. Będziesz musiał zostawić za sobą tę ciężką walizkę.
Do Miedzianego Królestwa można dostać się tylko poprzez jasność sytuacji, kiedy wszystko wokół ciebie jest proste, zrozumiałe, gdy nie ma w tobie wewnętrznego napięcia i tajemnic. Miedziane Królestwo wzywa, abyś zobaczył sytuacje takimi, jakimi są. Kiedy wejdziesz w kontakt z wewnętrzną iskrą, pokonasz iluzje, będziesz w stanie coraz lepiej przewidywać rezultat swoich działań.
Kiedy dotrzesz do Miedzianego Królestwa, musisz być zdecydowany. Brama będzie otwarta dla tych, którzy nie oczekują zbyt wiele od świata, nie żądają władzy, wyłączności i nie domagają się uznania.
Miedziane Królestwo  jest jedną z dróg, które prowadzą do wewnętrznego rozwoju. Tam, wewnątrz Królestwa, znajduje się sedno świadomości. To właśnie w tym Królestwie można zaczerpnąć z ogromu miłości, dzięki której wyleczysz wewnętrzne rany, zaspokoisz swe potrzeby i wypełnisz wewnętrzną pustkę. Im bardziej miłością napełnisz swoje serce, tym dłużej z tobą zostanie.Miedziane Królestwo to wewnętrzna pełnia, pierwszy krok w kierunku dojrzałości, odpowiedzialność za przyjmowanie wewnętrznych uczuć. Jest to Ścieżka Serca, i jeśli uda ci się ją pokonać, otworzysz energię kreatywności, ścieżkę do NOWEGO. Będziesz mógł szybciej i sprawniej poruszać się w swoich uczuciach, by łączyć się z innymi światami, stwarzając wokół siebie Żywą Przestrzeń.
W Miedzianym Królestwie dostępujesz oczyszczenia, i tak powinieneś postrzegać wszystkie sytuacje. Oczyszczenie pomoże całkowicie zamknąć drzwi przeszłości na to, co pozostało za nią, co zmieni jej wartość. Jeśli nadal pamiętasz i kultywujesz energię tego, co było, oznacza to, że twoją wartością jest uraza, niepokój i udręka. Zamknij swoje stare problemy, zmień swoje scenariusze, spójrz inaczej  na swoją przyszłość i przekształć swój wewnętrzny obraz. Jeśli musisz prosić o przebaczenie, to zrób to, nie odkładaj tego na później, porozmawiaj z kimś!
Miedziane Królestwo jest, jak Łono Kobiety – możesz wejść weń, jako Duch, który ciągnie swój wewnętrzny bagaż. Możesz go opuścić, jako inna osoba – nowa, gotowa wziąć odpowiedzialność za przyszłość, za doznania, które nadejdą. Możesz narodzić się na nowo, tylko narodziny te mają różne oblicze! Dla niektórych są łatwe i bez urazów, a dla innych są bardziej złożone i trudne.

Spróbuj sformalizować swoje uczucia i pragnienia przed nadejściem nowego miesiąca. Po przejściu przez Miedziane Królestwo będziesz mógł zobaczyć siebie w nowym świetle, nie będzie żadnego obrazu z przeszłości. I jeśli poczujesz, że stałeś się inny, będzie to oznaczało, że udało ci się! Jeśli stałeś się bardziej dojrzały, zaakceptowałeś możliwość popełnienia błędów, to znaczy, że cały proces zakończył się pozytywnie. A jeśli nadal odczuwasz ból i pielęgnujesz stare rany, oznacza to, że nie był to jeszcze twój czas – musisz coś w sobie zmienić, zamknąć jakieś magiczne drzwi lub znaleźć do nich klucz. Możesz jednak pokonać wewnętrznego smoka lub złego ducha, zatem działaj!

W tym okresie wewnętrzne granice mogą ulec załamaniu, co oznacza, że świadomość się zmienia. Wszystkie zaciśnięte emocje, które do tej pory powstrzymywałeś, otworzą się, zapobiegając prawidłowemu wznoszeniu się energii. Miedziane Królestwo to Królestwo Mocy, zgromadzonej mocy wewnętrznej, a to oznacza, że zaczniemy ryzykować, próbować, uwalniać się. Zechcemy robić to, czego nigdy nie robiliśmy. Zechcemy brać pod uwagę drogi, którymi nigdy nie szliśmy. Niektóre ziemskie (rodowe) więzi krwi mogą zostać zniszczone tylko dlatego, że będziemy na różnych poziomach rozwoju. Ktoś zrozumie, że świat mija go i wszystko idzie źle. Ktoś będzie szukał jego fundamentów, a tym fundamentem jest Miłość. Wypełnij wszystko Miłością, pracą, kontaktami, kreatywnymi projektami. Jeśli nie potrafisz, to swój świat wypełnisz niebezpieczeństwami, które przyciągną lęki, przeszkody i wątpliwości. Miłość będzie egzaminem, więc spróbuj wejść do tego świata i pokochaj go.Odwiedź Centrum Neuro-Art i dowiedz się, w jaki sposób przejść drogę stawania się sobą! Odkryjesz moc i energię naszych kursów, które pomagają innym integrować się zasobami swej duszy.

Zapisy na terapie, które odbywają się w Centrum Neuro-Art trwają. Najbliższe wolne terminy zaczynają się od lutego 2020 roku. Zapraszamy! W sprawie uczestnictwa  w terapiach piszcie na adres  kontakt@emma-lange

*tekst opracowała Ewa Jałmużna

Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata