U Baby Jagi nastąpił Nowy Rok.  Przyszło wiele osób, bo każdy chciał spróbować czegoś nowego i ciekawego, bo w Zaczarowanym Lesie zawsze coś się znajdzie. Kot stawiał jedzenie na stół, mrucząc coś pod nosem niezbyt zadowolony. Zabawa nie trwała długo, część gości nie dotrwała do północy, a część przyszła dopiero wtedy, gdy było już bardzo, bardzo późno, bo przecież w lesie żyją przeróżni jego mieszkańcy…
Grały gęśle – samograje, bez niczyjej kontroli…taka to była muzyka! To nie było zwykłe granie…
Uważa się, że ta muzyka idzie wprost do siedmiu wyższych aniołów i to oni śpiewają. Muzyka łączy źródła materialne i duchowe, pochodzi z innego świata. Baba Jaga usiadła i powiedziała:
– Ktokolwiek przyjdzie do mnie w tym roku, pozwolę mu zagrać na gęślach. W tym roku wszyscy będziemy potrzebować muzyki, bo przecież nasz los, jest jak muzyka. Jeśli coś w naszym życiu nie układa się, to znaczy, że w nas gra nieprawidłowa muzyka.
– Jak to? – Zapytała Calineczka.
–  Jak ty nic nie rozumiesz…Jeśli coś się nie udaje, energia blokuje się i trzeba ją odblokować, wyśpiewać, oczyścić po to, aby mogła płynąć dalej. A ci, którzy w tym roku będą chcieli zrobić coś wyjątkowego, otrzymają ode mnie w prezencie gęśle. Bohater będzie mógł wyrazić swoje uczucia, bardziej zmotywować się do działania i wzmocnić swoją wiarę. Muzyka gęśli przenika do samej głębi Jaźni.
– Kto chce zostać bohaterem w tym roku? –  Mruknął Kot.  – W dzisiejszych czasach każdy jest przyzwyczajony do bycia nazywanym wyjątkowym i ważnym, i nikt nie myśli o byciu bohaterem, bo trzeba być zdolnym do podejmowania ryzyka, myśleć po nowemu lub być bardzo kreatywnym. Bohater zawsze szuka drogi wyjścia ze swojego pudełka komfortu, bo nie jest mu w nim wygodnie. Bohater ciągle odkrywa coś nowego i ciekawego, jest gotów cierpieć.
– Trudno jest być bohaterem – powiedziała Baba Jaga – Ale możesz nim być, a ja ci pomogę.  Moje gęśle zagrają i czyjeś JA obudzi się na nowo. Moje gęśle nie zawsze mogą zagrać, a bohater nie zawsze może usłyszeć ich muzykę.
– Dlaczego ludzie nie słyszą twoich gęśli? – Calineczka zamyśliła się.
– Nie słyszą, bo gęśle pochodzą ze świata Nav, a bohater żyje w świecie Yav, więc nie może słyszeć ich dźwięku przez cały czas. To są dwa różne światy.  To tak, jakbyś była w jednym świecie ze swoimi myślami, a słyszała głosy z innego świata. Jesteś albo w świecie materialnym, albo w świecie snów! To właśnie wtedy Bohater słyszy muzykę gęśli. Dopiero wtedy udaje mu się coś zmienić w świecie Yav, otrzymuje inspirację i motywację, pisze na nowo los nie tylko dla siebie, ale i dla innych ludzi. Odnowa może być różna, może mieć bardzo różną skalę, to wszystko zależy od kategorii Świadomości. Bohaterem jest ktoś, komu uda się usłyszeć głos magicznych gęśli. Baba Jaga pozwala je usłyszeć tylko wtedy, gdy Bohater jest gotowy do słuchania.  – Powiedział Kot, który wiedział wszystko o tym, co się dzieje w świecie Baby Jagi.Baba Jaga przysłuchiwała się filozofowaniu Kota i pomyślała, że teraz każdy na świecie chce być ważny i wyjątkowy. Ludzie nie chcą stać się zwyczajni. Wszyscy rodzimy się z potencjałem i jeśli chcemy stać się kimś wyjątkowym, musimy poświęcić się temu potencjałowi. Na rozwój czasami trzeba poświęcić dużo czasu! Bardzo często osoba, która jest popularna w społeczeństwie, może w rzeczywistości czuć się bardzo samotna. Ludzie boją się rozpoznać w sobie „zwykłego człowieka”, bo boją się, że stracą smak życia i motywację. Jeśli człowiek stara się zaprezentować siebie, jako osobę odnoszącą największe sukcesy, w głębi duszy uważa się za przegranego. Jeśli chce użyć bezgranicznej mocy, oznacza to, że jest wewnętrznie bardzo słaby. Czasami ludzie tylko wydają się być wyjątkowi, bo kopiują kogoś innego. Nigdy nie usłyszeli muzyki gęśli tamtego świata.
– Wiem, kto w tym roku będzie bohaterem – Powiedziała Baba Jaga – Kto będzie umiał iść własną drogą, nie naśladując cudzej. Kto będzie potrafił stworzyć własny biznes, bez zbędnego samokrytycyzmu, masochistycznego perfekcjonizmu i rozdmuchanych oczekiwań. Kto może poświęcić czas swojej pracy, poczytać książkę, pobawić się z ukochanym psem i pamiętać, że są przyjaciele i krewni.  Wiem! Prosty człowiek stanie się bohaterem. Dam mu moje gęśle i pozwolę mu grać na nich, poprowadzę go w świat, aby mógł coś zmienić, bo niektóre mechanizmy już dawno zardzewiały.

Przypominamy, że 28 stycznia odbędzie się prawdziwe spotkanie z energiami Czarnego Tygrysa Wodnego – co oznacza, że ​​otrzymacie algorytm terapii, który pomoże zharmonizować wszystkie procesy, które będą miały miejsce w Nowym Roku

kontakt@emma-lange.plEmma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *