Gra Transformacyjna „Zaczarowany Las” –  trwa od 19 grudnia do 14 stycznia
Można grać indywidualnie lub w grupie!
Terapia/Gra trwa około 2 – 2,5 godziny

zapisy – kontakt@emma-lange.pl

lub

telefonicznie – 502562629

Freud i Josef Breuer odkryli, że objawy histerii znikały, gdy zahipnotyzowany pacjent podobnie opisywał traumatyczne wydarzenie i wyrażał afekt słowami. Nie miało to jednak miejsca, jeśli pacjent nie doprowadził do wystąpienia wspomnienia i nie wypowiedział go. Na podstawie tej obserwacji wysunięto hipotezę (która coraz częściej się potwierdzała), że pojawienie się objawów histerycznych jest urazem psychicznym lub zespołem podobnych urazów, które łączą się w „jedną historię medyczną”. Kiedy pacjent przychodzi, aby uleczyć swoje życie poprzez Analizę Podświadomości, kładzie na „stole terapeutycznym” również swoją chorobę. Musimy dotrzeć do tych pradawnych chwil, które spowodowały traumę i pojawienie się blizn na Duszy człowieka.
Dusza jest polem elektrycznym, ale czym jest pamięć? Jest to pole elektryczne, dlatego pracując, wypowiadając swoje wewnętrzne problemy, możemy uciec od obrazu, który Dusza pamięta. Zmieniając naszą osobowość, zmieniamy naszą pamięć. Uczymy pamięć nowych sztuczek.Czasami związek między objawem a traumą staje się bardzo wyraźny i oczywisty. Na przykład, jeśli u człowieka podczas posiłku pojawi się bolesny afekt, to przez długi czas może on odczuwać nudności i może mieć wymioty na sam widok jedzenia. Z takimi projekcjami często spotykam się u pacjentów, którzy nie potrafią znaleźć wytłumaczalnego powodu, dla którego odczuwają niechęć czy zaprzeczenie jakiegoś obrazu, czy też negatywnego uczucia w czyjejś obecności. Oznacza to, że trauma dała o sobie znać i mózg trzeba nauczyć żyć na nowo, przeprowadzić nową konfigurację i aktualizację (mówiąc językiem technologii), i dopiero wtedy możemy mówić o wewnętrznym rozwoju.

Traumatyczne wspomnienia powstają w odmiennym stanie świadomości, dlatego możliwe jest ujawnienie związku między traumatycznym wydarzeniem a objawem jedynie w odmiennym stanie świadomości. Wcześniej było to możliwe dzięki hipnozie, a potem Stanislav Grof odkrył oddychanie holotropowe.
Uważam, a nawet twierdzę, że traumę można wydobyć na powierzchnię świadomości poprzez twórczość. Wchodząc w proces twórczy, człowiek wchodzi w odmienny stan świadomości, ale robi to spokojnie i ekologicznie. Moje terapie przypominają zabawę, w której znika niepokój i jest miejsce na relaks. Twórczość uzdrawia i nastawia na nową formę zrozumienia samego siebie. Czasami bardzo trudno jest wejść w traumę, zwłaszcza jeśli reakcje obronne stają się „modelem roboczym”. Wtedy potrzeba czasu, uważnego podejścia do Duszy, akceptacji Duszy i pracy nad zrozumieniem siebie.

Mówimy, że dusza jest nieśmiertelna”, a wcześniej uważaliśmy, że urazy mogą wystąpić tylko w określonych okolicznościach. Potem zaczęliśmy mówić o tym, że traumy z dzieciństwa mogą wpłynąć na nasze dorosłe życie. Dzisiaj bada się dzieci w wieku niemowlęcym; okres od czasu narodzin do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia jest równie ważny, ponieważ trauma wieku niemowlęcego zaburza życie emocjonalne dziecka, a potem zmienia je w wieku dorosłym. Psychologowie zajmujący się psychologią transpersonalną i analizą jungowską mówią o traumach, które otrzymujemy przed narodzinami – wiele osób doświadcza tych traum, jako nieprzyjemne doznania lub programy w ciele.
Dusza jest nieśmiertelna… Czas więc zacząć o tym mówić! O tym, że są urazy, które człowiek doznał przed swoimi narodzinami, będą wpływać na pole elektryczne dzielących się komórek, z których później powstaną tkanki, narządy i mózg. I z tych komórek powstanie człowiek, który z niewiadomych przyczyn nikogo nie pokocha, nie wybierze, nie ukłoni się przed nikim, będzie zazdrościł. Dopiero wtedy, gdy zrozumiemy, jaki rodzaj traumy siedzi w pamięci karmicznej (w nieświadomości), rozpoznamy swoje kompleksy, emocje i wybory. Gdy je rozpoznamy, będziemy mogli nimi zarządzać, ekologicznie je neutralizować, wybaczać.

Śmierć jest również odmiennym stanem świadomości. Co więcej, zmienia świadomość w taki sposób, że praktycznie sprowadza interakcję świadomości do zera, pakując ją głęboko w polu kwantowym. Z tej przyczyny tak trudno jest nam zapamiętać swoją karmę.
Czy pamiętasz, co się z tobą działo, kiedy czegoś się bałeś? Pamiętasz swoje myśli? Czy pamiętasz swoje dzieciństwo, kiedy między rodzicami dochodziło do konfliktów? Nie! Równie trudno jest wyrwać pamięć ze śmierci. Można to zrobić tylko dzięki twórczości.
Matematyka pomaga „narysować” portret człowieka, jego archetypy i scenariusze, które wypełniły traumę jego Duszę; scenariusze można zrozumieć tylko poprzez terapię – cierpliwie edukować i zakładać nowe programy.Aby trauma zniknęła, konieczne jest wskrzeszenie w pamięci zdarzenia motywującego, wywołanie efektu związanego z pamięcią. Możliwe i konieczne jest zagłębienie się w pamięć i próba wyrażenia jej słowami. Trzeba dotknąć momentu narodzin (status nascendi) i „przegadać” go, przeżyć na nowo. Jest to proces twórczy, ponieważ, jak napisałem w mojej książce Analiza Podświadomości: „Nawet jeśli zasiałeś karmę, to teraz jesteś w pewnym stopniu uczestnikiem i w pewnym stopniu obserwatorem, gdyż otrzymałeś już inne instynkty”.

Zawsze powtarzam: „Kiedy wołasz swoje demony po imieniu, wtedy demony tracą nad tobą władzę”. Wiąże się to również z pracą nad sobą, ze zrozumieniem swojej traumy, bo dopóki nie zrozumiemy jej, czyli tego, co jest głównym składnikiem kompleksu, to trudno będzie nam pojąć, skąd te wszystkie kompleksy się biorą. Ponadto, zawsze przypominam, że karma jest zbiorem programów, które powinny ujawnić się, gdy nadejdzie czas.

Człowieka określa Duch, a Duch to kapsuła naszpikowana informacjami. Kto może najjaśniej i najdokładniej odczytać informacje Ducha? Tylko matematyka! Tylko liczby i interakcja między nimi!
Matematyka, która przedstawia projekt człowieka. Dusza jest kwantem energii i emocji, które są niezbędne dla stworzenia materialnego ciała na tym polu. Ciało jest szatą Ducha – taką, jaka mu odpowiada. Taką, w jakiej może się objawić.

Warto uczyć się siebie, patrząc na siebie z różnych pozycji, traktować siebie z rozwagą. Trzeba umieć świadomie wymawiać nie tylko słowa, ale i myśli.

Zawsze należy zaczynać od siebie, czyli pytać siebie…

„A kim ja jestem?” – Analiza Podświadomości

„Kto może mi pomóc?” – Analiza Rodowa

„Dokąd zmierzam?”- Analiza Misji

„Co mogę zmienić w sobie?”-  Jedenaście Kobiet w Mojej Duszy” lub Jedenaście Mężczyzn w Mojej Duszy (archetypy).

„Jak wpływa na mnie energia innej osoby?” – Analiza Porównawcza (między dwojgiem ludzi, np. między partnerami, rodzicami a dziećmi, rodzeństwem, znajomymi, itd).

„Moja Najwyższa Misja, narodziny mojej kwantowej Duszy” – Analiza Jaźni

„Jak będę przejawiać się na osi życiowej?” – Analiza WiekuKażda z tych matryc to matematyka (Aspekt Ducha). Poprzez tę sieć matematyczną wlewa się światło – pole elektryczne emocji, i tak powstaje LOS.

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *