Wraz z wiosną, wiosennym przesileniem, wkraczamy w Nowy Celtycki rok – Rok Dębu. Dąb jest świętym drzewem wśród Druidów, przez niego miała miejsce inicjacja, zmiana, nowe formy i otwarcie nowego życia. Wiele ceremonii druidzkich było związanych z Dębem. To drzewo było uważane za portal do innego świata, za uzdrawiające, nasycone energetycznie. Potencjał Dębu brał udział w ewolucji nowego – to odkrycie, restrukturyzacja samego siebie, wewnętrznego świata. Uważano, że energie Dębu spalają przeszłość, pomagają rozpocząć nowe życie. Dąb jest potężną aktywacją zasady przekształcającej nas samych, dlatego w tym okresie wszystkie konflikty wewnętrzne mogą wyjść na powierzchnię, ale jeśli pracujesz nad sobą, możesz szybko je rozwiązać. Opadną na nas różne energie, więc możliwe są różne skrajności. Niektórzy będą traktować siebie z ryzykiem, inni wręcz przeciwnie – będą wykazywać opór i pasywność. Osobiście zawsze zalecam leczenie poprzez przejawianie kreatywności, bo jest to najbardziej przyjazna dla środowiska forma, która może doprowadzić wewnętrzne sprzeczności do harmonii.

W trakcie terapii często spotykam się z klientami, którzy w pewnym momencie wykazują opór, a przyczyny tego mogą być różne. Są ludzie, którzy niczego nie chcą zmieniać, nie czują swojego wizerunku. Są tacy, którzy boją się oderwać od ogólnych energii i tacy, którzy marzą o znalezieniu swojej wewnętrznej misji, złapaniu swojej Gwiazdy. Istnieje wiele powodów oporu, bo np: „społeczeństwo czegoś nie akceptuje”, „nie mogę zmienić swojego życia”, „musisz coś z tym zrobić”, itd. Tak niewielu chce opuścić swoją strefę komfortu, a energie Dębu zmuszają ich do aktywacji woli i wejścia do innego świata!Dąb jest siłą, która przenosi dalej, wyprowadza, która tworzy spiralę. Ktoś może chcieć się wydostać ze spirali, a ktoś do niej wskakuje, ryzykuje. Są też tacy, którzy przeżywają transformację, transformują swoje lęki, ból, nieporozumienia. Reakcja ludzi na transformację jest odmienna – niektórzy boją się jej, wchodzą w przyszłość ze strachem, a niektórzy udają, że nic się nie dzieje, czyli wypierają wszystko. Są ludzie, którzy wskakują do każdego wagonu – nawet nie pytają, dokąd ten pociąg jedzie! Tak czy inaczej, czy chcesz tego czy nie, to od tego roku, który potrwa do następnej wiosny, zostawisz za sobą osobę, którą jesteś – nawet wtedy, gdy nie zrobisz tego świadomie. Ty decydujesz, czy wyjdziesz szczęśliwy czy na odwrót – jeszcze bardziej uwikłany w problemy.

Jeśli chcesz zmian, chcesz zmienić się, to otrzymasz ode mnie wszystkie narzędzia, które przyniosą oczekiwany skutek. Metody terapeutyczne są opracowane przeze mnie, nie znajdziesz ich nigdzie! Sama także wchodzę w energię tego roku z zapartym tchem, ponieważ jestem naukowcem, a ten rok daje możliwości. Transformacje, które daje Rok Dębu inspirują mnie. Będzie to dla mnie rok nowych eksperymentów!

Dąb pokaże ci, w którym kierunku iść, w jakim aspekcie życia będziesz gotowy coś zmienić. Najważniejsze jednak, abyś nie przesadził w tym, co już posiadasz. Jeśli masz dobre zdrowie, to zajmij się energią psychiki. Jeśli masz bogactwo – szukaj okazji, by stać się zdrowym. Jeśli masz partnera – organizuj, motywuj i staraj się utrzymać równowagę w życiu.
Dąb stanowi dla nas wyzwanie – pozbyć się iluzji, zacząć żyć od nowa w rzeczywistości, która nas otacza! Zaprzyjaźnijmy się z tym, co jest wokół nas! To jedno z głównych zadań tego roku.
Największą iluzją jest myśl, że: „zmiana mnie nie dotyczy”. Wyjściem z trudnych sytuacji zawsze będzie kreatywność, ponieważ jest wypełniona kulturą, nie jest agresywna, jest przyjazna dla środowiska. Kreatywność jest czymś, co może napełnić cię energią, pomóc ci inaczej patrzeć na świat, stworzyć nowe połączenia neuronowe w twojej głowie.

Pragnę mówić o kreatywności, ponieważ kreatywność to ZAWSZE skuteczne poszukiwanie siebie. Ja sama wybieram kreatywną pracę, staram się więcej tworzyć, pisać. Znajduję też czas dla bliskich, opracowuję ciekawe ćwiczenia.

Dąb pomoże oddzielić niepotrzebne od tego, co potrzebne. Jeśli będziesz w tym roku sumiennie pracować, to wyjdziesz z niego z priorytetami. Ponadto twój sprzeciw i chęć stania twardo na ziemi (upór) mogą stać się niepotrzebnymi. Ogólnie rzecz biorąc, staraj się upór wykazywać w dawkach homeopatycznych – w osiąganiu celu lub dbaniu o czyjeś życie. W przeciwnym razie spowolni to twój rozwój.

Każdy z nas musi podlegać zmianom. Jeśli nie ma zmiany, wtedy nadchodzi śmierć.

 

Jedynka
Możesz wejść do bram zmian. Wszechświat już zbudował dla ciebie drogę, więc nie opieraj się – lepiej spakuj walizkę. Rzuć to wszystko, co cię spowalnia. Ten rok, to silny wyrzut twojej woli. Jeśli pójdziesz naprzód, podejmij jasne i zrozumiałe decyzje, to odnajdziesz drogę do siebie i staniesz się bardziej pewna siebie. W przypadku, gdy twoją motywacją jest złość, chęć udowodnienia komuś czegoś, to wtedy twój cel nie przyniesie pożądanych rezultatów, odniesiesz porażkę, nie odczujesz radości.Dwójka
Jesteś częścią systemu, więc wnieś duży wkład w system (rodzina, ród, zespół). A jeśli nastąpią zmiany w systemie, ty również nie będziesz opierać się im. Pokaż swoje umiejętności, inteligencję komunikacyjną, połącz swoje doświadczenia, bo tylko wtedy możesz podejmować decyzje. Zachowaj we wszystkim umiarkowany dystans. Nie naruszaj granic innych ludzi. W tym roku zakończysz to, co nie zostało zakończone.

Trójka
Wokół ciebie może pojawić się duża liczba konkurentów, którzy będą chcieli wejść do twojego świata, studiować go, by potem zaatakować. W tym okresie musisz chronić swój świat, starać się opierać burzom wibracji, które będą szybko zmieniać się. Nie wywieraj presji na okoliczności; wszystko spełni się w odpowiednim czasie. Wiele struktur ulegnie zmianie – praca, relacje. Ten rok nie przyniesie przebudzenia Mocy, a jedynie wzmocnienie niektórych ważnych cech. Będziesz musiała zrozumieć Trójko to, co jest ci obce – czyjąś presję czy upór. Musisz sama się zmienić, dać przykład innym, aby inni mogli przejść na nowy poziom.

Czwórka
Będziesz czuła, że twój sukces jest blisko. Będziesz trzymała się swojej przeszłości – łatwiej będzie ci połączyć sukces z tym, do czego jesteś przyzwyczajona. Kryzysy będą naturalnym procesem w twoich ustalonych strukturach (praca, rodzina). Ponadto rodzina może zapytać: „Kto jest ważniejszy?”. Musisz także nauczyć się manewrować wokół swoich celów. Ustaw zadania, które musisz wykonać poprawnie, nie przeciążaj się. Poszukaj kontaktu ze swoim światem wewnętrznym i zewnętrznym. Daję ci wiele możliwości/narzędzi, dzięki którym możesz siebie poznać.

Piątka
Nie chcę nic o sobie wiedzieć” – jest to program wewnętrzny, który może być hamulcem, więc zmiany będą trudne, drażniące i nieoczekiwane. Kluczowym słowem, które może ci pomóc, jest słowo refleksja – warto pomyśleć o tym, kim byłeś, co zrobiłeś i dlaczego znalazłeś się w danym miejscu. Pomyśl o tym, co należy zmienić w swoim życiu. Coś ważnego z przeszłości może być niezakończone! Jeśli myślisz, że już tym zarządziłeś i nie możesz wprowadzić zmian w sobie, to jesteś w błędzie! Życie pokaże ci drugą stronę. Przepracuj wewnętrzną agresję, upór i zrzucanie winy na drugą osobę.

Szóstka
To świetny czas, aby naprawić swoje błędy. Ten czas zmusi cię do poprawy. Zmusi, czyli nieustannie będzie naciskał na te punkty, które nie są przepracowane, są niedokończone. Zacznij na życie patrzeć otwarcie. Włącz do życia coś nowego, studiuj ciekawe tematy, zapisuj się na kursy. Dzięki temu, do twego życia może wejść ogromna siła. Życie pokaże ci, co musisz zrobić, aby trafić w cel. Działaj dokładnie, używaj poprawnie słów, ponieważ mogą skrzywdzić tych, którzy są ci bliscy.

Siódemka
Wkraczasz w nową część swojego życia, w której twoje uczucia będą ostrzejsze. Życie wciąga cię w symbiozę i albo nauczysz się współpracować, albo nie. Jeśli odmówisz współpracy, zrobisz coś na własną rękę, natkniesz się na przeszkody. Niektóre sytuacje sprawią, że będziesz zmartwiona, a to tylko udowodni, że niektóre z twoich ran nie są wyleczone. Dramaty z przeszłości wciąż będą dawały o sobie znać, ale z mniejszą mocą. Twój wybór, to albo siedzieć w dramatach, albo odpuścić i wygrać! Pozbądź się swoich wątpliwości i zacznij nowe życie.Ósemka
Poszerz swoje pole widzenia, patrz dalej i głębiej, aby zrozumieć sytuacje z przeszłości i te z teraźniejszości. Zacznij realizować, krok po kroku, swoje marzenia. Pomiędzy pragnieniami a realizacją jest ostrożność, wątpliwości i brak strategii. Mogą wystąpić konflikty między prawdziwym ja a idealnym ja, co utrudni osiągnięcie celu. Naucz się przyznawać do swoich słabości, a wtedy łatwiej będzie ci dostrzec mocne strony i prawidłowo rozwinąć ruch w kierunku celów.

Dziewiątka
Myśl strategicznie i poprawnie zaplanuj swoją przyszłość. Szukaj swojego miejsca we wszystkim, co oferuje ci życie. Ten rok będzie dla ciebie ważnym punktem, od którego możesz zacząć nową podróż. Spróbuj napełnić się uczuciem i myślą o tym, że masz już wszystko! Wyobraź sobie, że masz już przyszłość, o której marzysz, a wtedy ona nadejdzie. Bądź optymistką, zachowaj uczciwość wobec tego, co jest dla ciebie ważne. Kobiety Dziewiątki zostaną podłączone do karmy swoich ojców. Nic w tym miesiącu nie będzie przypadkowe: ani miejsce, ani czas. Wszystko zostanie ustalone z góry.

DĄB da nam dużo niezwykłych sytuacje, które czasem przyjdą spontanicznie, wydadzą się niesamowite. Każdy, kto będzie rozwijał się, nie pożałuje.
Piszę nowe książki, kursy, ciekawe materiały. Wszystko po to, abyś mógł się rozwijać, żyć świadomie.
Ci, którzy chcą nauczyć się czegoś ciekawego, nowego, niechaj zapisują się na kursy, warsztaty, zamawiają analizy (linki poniżej, w OFERTACH). Może ktoś z was chce zrozumieć swoją sytuację życiową? Jeśli tak, to zapraszamy= na GRY TRANSFORMACYJNE. Jeśli kogoś inspiruje nowa energia, to zapraszam do rysowania ALGORYTMÓW. Ci, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty, mogą wykupić KURS. Obserwujcie, czytajcie, bo będą rabaty, i prezenty.
Nie bójcie się zmieniać siebie, inwestować w siebie, bo kto, jak nie TY SAM, możesz dokonać cudu! Ja pokażę ci, jak pracować z technikami, jak twórczo podejść do swojego życia. Zapewniam, że jeśli raz skorzystasz z terapii, które oferuję, to przyjdziesz po następne.
Książki są naszymi przyjaciółmi, i to na zawsze. Nigdy ich nie omijaj! omijane.
To czas, gdy sama Natura podrzuca nam dużo energii, więc oferuję wam MARATONY terapeutyczne.

Drodzy Czytelnicy! Stawiajcie „lajki” pod tekstem, piszcie komentarze. Jest to dla nas motywacja i podziękowanie. Dajecie nam tym energię do pracy. Każde polubienie, każdy komentarz, to dialog z nami i wymiana energii, a wymiana energii jest sensem życia. Nie zapominajmy o tym.

kontakt@emma-lange.pl

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny