Psychologia jest nauką o duszy. Często pytałam klientów czy znajomych, z czym tak naprawdę powiązana jest praca psychologa. Wielu odpowiadało, że to praca z duszą, ale nie potrafili wyjaśnić, czym ona jest. Nauka o Duszy jest nauką o tym niewidzialnym polu, które uruchamia mechanizmy materialne, na przykład rytmy mięśni, hormonalne i mięśnia sercowego. Dusza jest materią, której jeszcze nie poznaliśmy. Zawsze jest w fazie rozwoju, choć ma też czas restartu, zmian i stagnacji.
Terapeuta musi posiadać ogromną moc świata wewnętrznego, aby móc samodzielnie leczyć, bez konsekwencji. Obecnie psychologia w coraz większym stopniu staje się nauką praktyczną, a terapia wykorzystuje nie tylko monolog klienta powracającego do dzieciństwa, ale też procedury i techniki, które pomagają klientowi wykształcić zdrowsze nawyki i skuteczniej radzić sobie z rzeczywistością.

Studiowałam fizykę i matematykę, co pozwoliło mi modelować teatry świata wewnętrznego, w ten sposób narodziła się Analiza Podświadomości. Praca z Analizą Podświadomości pomaga zmienić filtry pamięci, rozładować napięcie, inaczej spojrzeć na świat i zidentyfikować indywidualną ścieżkę rozwoju. Analiza pełni funkcję diagnostyczną, więc po otrzymaniu trafnej, indywidualnej diagnozy, możemy wybrać terapię, która pomaga zdobyć nowe umiejętności, dzięki którym pozbywamy się starego obrazu poprzez pracę z nową rolą. Terapia pomaga zmienić jakość życia.
Często w przypadku występowania różnych chorób także konieczna jest terapia, np. w przypadku chorób autoimmunologicznych. Te choroby bardzo silnie wiążą się ze sferą emocjonalną. Przetwarzając własne emocje, wywieramy mniejszą presję na neurony. Ponadto terapia psychologiczna jest bardzo powiązana z leczeniem homeopatycznym. Weźmy niewydolność serca, której przyczyny mogą być różne, np., zaburzenia pracy mięśnia sercowego, problemy wieńcowe, stres. Konsekwencje niewydolności serca także są różne: obrzęk, zwiększone zmęczenie i częste zawroty głowy. W przypadku niewydolności serca mogą wystąpić epizody nagłego pogorszenia lub poprawy, a następnie w przypadku ataku mogą wystąpić zmiany w innych narządach, np. w nerkach. Ataki, które się powtarzają, są związane z odpornością. Serce ma własne makrofagi, które nie tylko usuwają resztki komórek, ale także wspomagają pracę serca, a gdy pojawiają się ataki niewydolności serca, pojawia się wiele makrofagów ze stanem zapalnym. Komórki te następnie przemieszczają się do innych narządów. Zapalenie jest ważnym procesem w organizmie, ale może wymknąć się spod kontroli i zacząć uszkadzać zdrową tkankę. Nerwowe sygnały stresu, które docierają do szpiku kostnego, pomagają komórkom macierzystym w odbudowie, w pewnym sensie je rekonfigurują. Pamięć o stresie jest długotrwała, ponieważ wpływa na regulację genów epigenetycznych. Komórki same potrafią przeorganizować pewne odcinki DNA, stymulować lub zmniejszać aktywność genów, a zmiany te utrzymują się przez długi czas. Częsty stres wzmacnia pamięć epigenetyczną, a jeśli wykształcimy pewne mechanizmy obronne, wspierając je lekiem homeopatycznym, np. belladonną, która nie pozwala na rozwój stanów zapalnych, to możemy uratować serce i inne narządy przed konsekwencjami stresu.Belladonna to lek, który pomaga uspokoić trwogę, która jest spowodowany restrukturyzacją głębokich stanów. Niepokój nie będzie się rozprzestrzeniał, neurony zostaną przeprogramowane, a przy pomocy ćwiczeń serce nie będzie gromadzić makrofagów, które są zawsze gotowe do walki.

 

Akademia Integralnej i Twórczej Psychologii – Miesiąc

Aby poczuć szczęście i spokój, trzeba umieć pracować ze swoimi stanami emocjonalnymi; nie oznacza to unikania negatywnych emocji, a jedynie umiejętność zapewnienia im właściwego ujścia. Terapia nie kończy się na jednej sesji i nie należy o niej zapominać zaraz po zamknięciu drzwi gabinetu. Należy zdawać sobie sprawę, że neurony potrafią długo pamiętać stres, dlatego otrzymując nowe informacje podczas terapii, należy je wdrożyć w swoim prawdziwym życiu.

Istnieją różne podejścia do terapii, a Analiza Podświadomości jest konstruktem diagnostycznym, który współpracuje z różnymi metodami. Jest to mapa drogowa, która pomaga znaleźć rozwiązanie, metody odpowiednie dla danej sytuacji.W naszej Akademii Integralnej i Twórczej Psychologii działa Klub Joga Twórczości, gdzie możesz przepracować swoje wewnętrzne problemy, zagłębić się w swój Cień – zyskać wgląd, omijając reakcje obronne. Twórczość leczy, ponieważ łagodzi stres i tworzy przepływ energii, który otwiera dodatkową siłę w kierunku samego Życia.

Człowiek ma wiele twarzy, jest kompleksowo zorganizowany, dlatego należy podejść do niego z różnych stron, biorąc pod uwagę stan jego wewnętrznego świata, Duszy – jej wartości i odwieczne pragnienie zmian. Dusza jest wieczna, sama jest strumieniem, który schodząc na Ziemię, wybiera swoje ciało, aby żyć lekcjami świata materialnego, kultywować wolę, puścić napięcie i lecieć dalej, poznając siebie.

kontakt@emma-lange.pl

TELEGRAM

 

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata