Wielu klientów uważa, że jedna terapia wystarczy, by zrozumieć Duszę i jej miejsce w konkretnych okolicznościach. W rzeczywistości jednak istnieją reakcje obronne, które nie pozwalają dostrzec rzeczywistości.

A teraz rozpatrzmy pod kątem reakcji obronnych, taką oto sytuację: ”pragnę żony mojego przyjaciela„.

Projekcja – „Żona mojego przyjaciela pragnie mnie, widzę to”.

Projekcyjna Identyfikacja – „Żona mojego przyjaciela pragnie mnie i cały czas mnie uwodzi”.

Obrona Reaktywna – „Nienawidzę żony mojego przyjaciela!”

Negacja – „Ja? A po co mi ona?! Nie opowiadaj bzdur!”

Idealizacja – „Żona przyjaciela, to marzenie! Czczę tę boginię!”

Deprecjacja – „Ta kobieta jest głupia i brzydka”.

Racjonalizacja – „Jestem zdrowym mężczyzną, ona jest zdrową kobietą, więc uprawiamy seks dla zdrowia”.

Moralizacja – „Mój przyjaciel nie zwraca uwagi na swoją żonę, a ja chcę dać miłość tej biednej kobiecie. Przecież ona tego potrzebuje!”

Dysocjacja – „Spałem z żoną przyjaciela, ale nie pamiętam jak do tego doszło!”

Przemieszczenie – „Marzę o żonie przyjaciela, ale poszedłem do łóżka z żoną sąsiada”.

Sublimacja – „Pragnę żony mojego przyjaciela. Napisałem dla niej z tysiąc wierszy, namalowałem dla niej obrazy i kończę powieść o tym, jak bardzo jej pragnę”.Tak wyglądają reakcje obronne, które nie dopuszczają naszej duszy do tego, co nazywamy rzeczywistością.  Psychoterapia może nauczyć nas je dostrzegać, abyśmy mogli prawidłowo budować relacje z otaczającym nas światem.  Musimy zrozumieć, że związek z samym sobą, z naszymi osiągnięciami, sukcesami, finansami, przyjaciółmi jest budowany przez naszą Duszę! Wszystko, co powstaje wokół nas, całe życie kulturalne jest również Duszą.
Zapraszam na nasze spotkania terapeutyczne, tu na Jogę Twórczości! Gwarantuję, że znajdziesz drogi Czytelniku, odpowiedzi na swoje pytania i będziesz mógł kreatywnie podejść do rzeczywistości, która jest w Tobie i która Cię otacza.
Mamy też kursy, książki, spotkania i darmowe, i odpłatne – każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszam na nowatorskie, świetne Gry Transformacyjne – Gry Terapeutyczne. Gry i metafora potrafią ominąć nasze mechanizmy obronne i dać wiele ważnych olśnień, odczuć, spostrzeżeń.
Jeśli naprawdę chcesz zacząć pracować nad sobą, to dobrze trafiłeś! Podczas terapii rozbierzesz na czyśćcie pierwsze własne, życiowe scenariusze myślowe, nauczysz się szanować siebie, zrozumieć i zaakceptować swoje emocje.
Grając w Grę Transformacyjną, tworzysz poprzez twórczą sugestię i wyobraźnię, a jest to najlepsza i najłatwiejsza forma terapii.
Właśnie dlatego narodziła się Baba Jaga, dlatego też tworzę nowatorskie i autorskie terapie, jak np. Osiem Tybetańskich Kobiet. Ta terapia jest wspaniała, unikatowa, ponadczasowa! Łączysz się z siłą każdej z Ośmiu Kobiet. Terapia ta da Ci „kopa” energetycznego, a co najważniejsze – ujawnią się Twoje wszystkie mechanizmy obronne. Jednym słowem – wyzdrowiejesz i duchowo, i cieleśnie.

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *