W społeczeństwie choroba celebrytów często ujawnia się, jako rodzaj aberracji psychicznej, ale w zasadzie jest akceptowana w granicach normalności.  Niektórzy zaczynają niewinnie wchodzić w rolę gwiazdy, inni wyobrażają sobie siebie jako abstrakcyjnych bohaterów, jeszcze inni próbują zostać artystami zdolnymi rzucić milion szkarłatnych róż do stóp ukochanej. Niektórzy będą z przyjemnością patrzyli na taką osobę, a inni będą ją kopiować. Gdy poszukiwanie takich ideałów staje się fanatyczne, to młode dziewczyny zakochujące się w swoim guru, blokują sobie w ten sposób drogę do osobistego szczęścia, a mężczyźni udający duchowe postacie, pozbawiają się w ten sposób prawdziwej samorealizacji.

Kiedy badam podświadomość (co robię za pomocą modelowania matematycznego), okazuje się, że takie problemy mogą wynikać z różnych przyczyn.

„Rozproszone Ego” w ujęciu analitycznym.
Oznacza to, że Jaźń jest pusta, nie ma integralności i nie ma się na czym oprzeć.  Oczywiście psychika (Dusza) stara się wspierać Ego i zaczyna wypełniać je dziwnymi obrazami, ideałami. Napędza tam miłość do kogoś, kto jest niedostępny, np. do artysty czy blogera. Wpada w iluzje i może nie zdawać sobie z tego sprawy, może poświęcić swoje życie na poszukiwanie eterycznego idola.

U każdego jest wyższa świadomość, połączenie z niebem. Wszyscy posiadamy uczucia religijne, nawet jeśli jesteś ateistą i wierzysz w siebie. W takiej religii jest tylko jeden bóg – ty sam, ale w niego wierzysz. Jeśli dla duszy jakaś sfera życia jest absolutnie zamknięta, np. nie może stworzyć rodziny lub znaleźć dobrej pracy, wtedy zaczyna włączać ww. uczucia religijne, szuka siebie wśród wikingów, wśród buddystów.  Dusza musi się nasycić, a wtedy możemy fanatycznie trzymać się jakiegoś nurtu – na portalach społecznościowych możemy sprawdzić, jakie strony subskrybuje dana osoba i tym samym poznać jej duchowe treści. Jeśli wejdziemy w Analizę Podświadomości, to poszukiwanie takiego nurtu religijnego zaczyna się u tych ludzi, którzy dopiero zaczynają rozumieć swoją Duszę i jej potrzeby. W poszukiwaniu tym chce się poczuć wyjątkowo, jako nowa osoba, często bardzo mistyczna.Czasami człowiek zaczyna uważać się za wyjątkowego tylko dlatego, że miał wgląd, że zrozumiał intuicyjnie jakąś sytuację i teraz uważa się za mistycznie wyszkolonego, za przedstawiciela innego świata. Takie wglądy przychodzą z różnych powodów, bo może człowiek dostał się do kanału informacyjnego i po prostu złapał daną informację, może w pewnym momencie nastąpiło rozszczepienie świadomości i nastąpił wybuch energii, a zdarza się to często. Być może osobista karma uchroniła cię bycia „jak inni”, nie szedłeś za tłumem, więc dzisiaj należy to w sobie podtrzymywać, czytać książki, pisać traktaty filozoficzne, rozumieć psychologię, nie zapominać o swojej duchowej stronie. Dzięki temu twój Anioł Stróż zawsze będzie przy tobie, obok.

Wielu ludzi nie rozumie swojego prawdziwego „ja”, więc zawsze proponuję wykonanie Indywidualnej Analizy Podświadomości. A kiedy klient zaczyna od Analizy Rodowej lub diagnozy jakiegoś obszaru, zawsze odsyłam go do Analizy Indywidualnej.  Chcę, aby moi klienci zadawali sobie pytanie: kim naprawdę jestem? Diagnozujemy je poprzez Indywidualną Analizę Podświadomości, a następnie podczas konsultacji integrujemy całą osobowość.  Klient dzięki temu przestaje dryfować w strumieniach informacji innych ludzi, a staje się sobą – szuka prawdziwej wartości we własnym wnętrzu. A podnosząc osobiste wibracje ducha, otrzymuje indywidualny plan rozwoju.

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *