Baba Jaga to Duch, który żyje na styku światów, wie wszystko, co dzieje się w świecie Duchów, ponieważ sama nim jest. Wie, co robią Żywi, ponieważ jeszcze nie wyszła poza granice światów. Dom Baby Jagi to punkt, który pomaga dokonać wewnętrznego przełomu, zebrać wszystkie swoje zasoby, zdobyć mądrość i ruszyć dalej. Dom Baby Jagi to oddech w inną przestrzeń. Tutaj bohater zostawia swoją starą skórę i otrzymuje nowy image. Baba Jaga sprawia, że bohater dorasta, aby mógł wziąć odpowiedzialność za siebie. Ta bajkowa hipostaza staje się przewodnikiem po innym świecie. Baba Jaga nie przeszkadza bohaterowi pamiętać o przeszłości, nie przeszkadza wspomnieniom przechodzić przez życie.
Nie powinieneś przekreślać przeszłości, a zmienić swój pogląd na nią, zrewidować to, co się stało. Powinieneś podkreślić to, co jest ważne i odłożyć na bok to, czego nie powinieneś już zabierać ze sobą. Spotykając Babę Jagę, bohater powinien pomyśleć o tym, w jaki sposób widzi swoje szczęście. Jego wewnętrzne potrzeby mogą być silne lub tłumaczyć niepewność i strach. Szczęście to zdolność do ujawniania siebie, uświadamianie sobie wewnętrznego potencjału i siły swoich zasobów.

Tam, za bramą Baby Jagi, zaczyna się Dziwny Las, w którym nie rosną proste drzewa. Te krzywe drzewa, to Dusze Żywych, które nigdy nie były w stanie stworzyć czegoś dla siebie, nie osiągnęły swojego szczęścia. Dziwny Las, to las duchów, który nie przybrał swojego kształtu, i tutaj na skraju lasu, bohater będzie musiał dokonać wyboru. Za bramami chaty zaczynasz dorastać. A jeśli pójdziesz właściwą drogą, uzyskasz zgodę świata na życie w dobrych stosunkach z ludźmi. Świat zaakceptuje cię, jako bohatera, który wygrywa, jak równy z równym. Przechodząc przez doświadczenie, Baba Jaga wygląda bardziej, jak doskonalenie umiejętności. Dzięki temu możesz zrozumieć siebie, jako osobę, wyrazić siebie. Baba Jaga daje ci zadania, gotuje cię w kotle, abyś mógł przejść na nowy poziom.
Można powiedzieć, że metody Baba Jagi uczą cię pewnych możliwości odnalezienia swojej wolności, uniezależnienia się od tego, co jest poza tobą. Niszczy niewolnika w człowieku i otwiera drogę do wrażania WOLI. Może czasami staje się krytykiem, ale opuszczając chatkę, dziecko ludzkie nabiera wewnętrznej siły i wolności. Otwiera własną WOLĘ na świat, w inny sposób buduje swoje relacje ze światem, wybierając Drogę Wdzięczności.
Karta ze skrzyni skarbów Baby Jagi z chatki na Kurzej Nóżce pt. „Skrzyżowanie Dróg”, to niebezpieczne miejsce, i tutaj będą znajdować się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Rozstaje dróg są zawsze niebezpieczne, ponieważ nie wiesz, jaka jest energia i do jakich bram wejdziesz na rozdrożu. Kiedy tam dotrzesz, musisz być ostrożny, aby uniknąć niepotrzebnych ruchów i negatywnych myśli. Kiedy stajesz na rozdrożu, powinieneś upewnić się, że nie okradasz siebie z tego, co jest ważne, co jest blisko ciebie. Stojąc na rozdrożu, powinieneś wszystko inaczej zrozumieć, przerobić, obserwować, wykazać się pomysłowością. Jeśli zrozumiesz siebie, staniesz się MAGIKIEM.
Przeszłość przypomni ci o sobie, jak duch. Stojąc na rozdrożu zobaczysz tańczące wokół siebie CIENIE i będziesz musiał walczyć z własnym, wewnętrznym CIENIEM. Zobaczyć, jaki chór głosów wychodzi z twego wewnętrznego świata i pozwolić niektórym głosom wyjść wyżej, odejść, dać wolność. Oznacza to ocenę ich znaczenia.
Jeśli nie rozumiesz głębi duszy, nie miniesz Dziwnego Lasu, nie zauważysz wewnętrznego wroga, który może stanąć przed tobą ponownie, wraz ze swoimi warunkami.Jeśli na terapii pacjent/klient wybiera tę kartę, jako kartę go personifikującą, to oznacza, że nadal trudno jest mu wyjść poza granice tego, co dyktują okoliczności, a nieprzepracowane archetypy przodków mogą uniemożliwić mu wybór przyszłości. Trzeba będzie przepracować i zamknąć negatywne emocje rodowe, które uniemożliwiają normalne życie klientowi i odważne myślenie.
Karta ta zawiera w sobie strach, którego siła może spowolnić, a jednocześnie zmusza klienta do natychmiastowego działania, czasami nawet bez uwzględnienia racjonalności.

Październik sprawi, że napotkasz swoje demony, tylko po to, by walczyć, stosując świadomość. Niemożliwe jest zwalczanie demonów z użyciem brutalnej siły. W tym miesiącu będziesz musiał zdjąć „różowe okulary”, dorosnąć, być mądrymi, uciec z Dziwnego Lasu. Strach, kompleksy, nienawiść, przenoszenie odpowiedzialności na innych, wszystko to czyni człowieka słabym, pozbawia go poczucia satysfakcji.
Wybierając tę kartę, już rozumiesz, że tam, w środku ciebie zadałeś sobie pytanie: „Za co?” To nie za karę, a po prostu dlatego, że akumulacja mentalna powinna być oczyszczona, więc zachowaj porządek w swojej duszy, wtedy Inny Świat cię wpuści. A jeśli będziesz upierał się przy swoim, twoje stopy obrosną mchem, zapuszczą korzenie i staną się jednym z drzew Dziwnego Lasu. Dziwny Las znowu uzupełni swoją kolekcję.

*tekst opracowała Ewa Jałmużna

Jeśli chcesz zasięgnąć informacji na temat terapii, ofert, kursów, książek, to możesz do mnie napisać: kontakt@emma-lange.pl
lub zadzwonić: 502562629Zapraszamy do szkoły samorozwoju, na inne nasze kursy  i terapie 

 Portfolio

Kalendarz Biodynamiczny

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata