Dużo pracowałem nad formą, która w pełni oddałaby istotę Analizy Podświadomości. Teraz to narzędzie samowiedzy wygląda dokładnie tak, jak powinno – prowadzi do integracji wszystkich części osobowości. Odgrywając swoje role w teatrze Analizy Podświadomości, napełniasz je nową energią, czyli rozumiesz ich zachowania i znajdujesz odbicie tych stanów w swoim losie.

C. G. Jung mówił o integracji osobowości, że należy ją uwzględnić jako niezbędny proces, który służy zdrowieniu i akceptacji siebie na Ziemi. Zintegrowana osobowość może inaczej żyć i kontrolować swoje życie. Integracja osobowości jest okazją do połączenia wszystkich naszych wewnętrznych programów i archetypów. C. G. Jung zaproponował integrację poprzez akceptację wszystkich składników struktury Duszy. Każda struktura świata mentalnego zawiera głębokie doświadczenie, ogólny obraz osoby.Integracja człowieka to proces indywiduacji, proces dorastania; w tej dynamice musimy zapewnić każdej części Duszy przestrzeń, zrozumienie i akceptację. Trudno jest się pozbierać, proces ten może być dość bolesny. Czasami żyjemy jedynie w reakcjach obronnych naszej Persony, ale nie jest ona zbyt produktywna i nie daje wystarczająco dużo, aby uszczęśliwić osobę. Jeśli urzeczywistnimy kompleks Persony bez uwzględnienia Erosa, nie będziemy w stanie poczuć smaku szczęścia, a jeśli nie połączymy pracy Persony i Jaźni, wówczas trudno będzie nam znaleźć tę wysoką misję, o której każdy marzy.

Cień, który zawsze pozostaje na uboczu, jeśli pozostanie niezauważony, stworzy własną armię Archetypów, co może doprowadzić do upadku świadomości.

Osobowość zintegrowana potrafi szczerze się radować, osiąga wyżyny kreatywności, zdaje sobie sprawę ze swojej wyjątkowości i nie musi naśladować innych.

Analiza Podświadomości pozwala dostrzec sytuacje traumatyczne dla Duszy, które nie pozwalają na zrobienie kroku w stronę zjednoczenia wszystkich części Duszy. Stanislav Grof w swoich pracach poświęcił wiele uwagi aspektowi integracji, rozwijając psychologię transpersonalną. A poprzez teatr Analizy Podświadomości możemy zrozumieć, jak działa teatr psychiki.

Analiza Podświadomości może pokazać, jak rozwinęła się Dusza, w jakich warunkach. Pomaga to zrozumieć jej opór i przeanalizować każdy „organ duszy”, zrozumieć, na czym polega jego dysfunkcja.

Model narysowany matematycznie pomaga przewidzieć i zrozumieć zjawiska zachodzące w życiu oraz zorganizować życie tak, aby zjawiska te były przydatne. Potrafimy zrozumieć sens wewnętrznego programu Duszy, skierować go ku sobie, aby zaakceptować przeszłość. Liczby są symbolami i mogą opisywać człowieka, jego archetypy, które stworzyły Los. Droga Duszy jest metaforyczna, wypełniona różnymi obrazami i jeśli nie rozumiesz wzajemnych powiązań tych obrazów, trudno jest je kontrolować, a jeszcze trudniej zaprzyjaźnić się z nimi, przyswoić sobie ich możliwości.

Jeśli poprawnie nauczysz się rozumieć swoją przestrzeń mentalną, możesz wyobrazić sobie swoją irracjonalną część jako miasto, w którym wszystko kontrolujesz, ale bez integracji nie kontrolujesz niczego, a twoje miasto może być wypełnione chaosem.

Zintegrowana osobowość zyskuje dostęp do ogromnej mądrości, która pomaga kontrolować impulsywność, wykazywać się inteligencją emocjonalną, mieć świadomość własnych emocji i cudzych, konsekwencji ich manifestacji oraz rozumieć sens transformacji. Zachodzą zmiany w wewnętrznej przestrzeni JA.

Integracja pomaga nam świadomie wybierać te energie, które mogą przynieść najlepszy efekt w danym procesie. Czasami w wyniku traumy nasze wewnętrzne pola mogą działać niezależnie, wewnętrzna architektura naszego świata i rozumienie prawidłowej wizji rzeczywistości zostają zakłócone.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierować twoim życiem i nazwiesz to Losem”.
C. G. JungJoga Twórczości – komplet 4 wykłady – grudzień 2023

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *