Wiele osób zadaje pytanie – czym jest Joga Twórczości?
To terapia przez sztukę i umiejętność innego spojrzenia na sytuację. To terapia poprzez rysowanie, zabawę, pracę z obrazem. Dlaczego Joga? Bo Joga to proces, który pozwala pracować nad sobą.
Dlaczego musisz zmienić siebie? Aby móc żyć w tym złożonym i różnorodnym świecie. Twórczość to materia nowej ery, która pozwoli przeżyć trudne sytuacje, spojrzeć na nie z innej strony. To zdobywanie nowych doświadczeń nie poprzez traumę, ale poprzez świadome spojrzenie na sytuację.
Ponadto Joga Twórczości pomaga skupić uwagę na jakimś procesie, napełnić ten proces energią, popchnąć ten proces dalej, aby zaczął istnieć w świecie materialnym. Joga Twórczości to autoterapia, która pozwala nasycić się zasobem – energią, która sprawia, że ​​człowiek staje się bardziej spokojny, zaczyna rozumieć sytuację i wie, jak skierować swój zasób do miejsca, w którym jest potrzebny, aby znaleźć wyjście z trudnych sytuacji .

Wcześniej Joga Twórczości była podana w innym formacie, ale zmieniliśmy ten format, dzięki czemu terapia stała się głębsza i dłuższa. Joga to praktyka i nauczanie jej, to przejście przez praktykę. Świat się zmienia i będzie się zmieniał bardzo szybko, a to doda nam niepewności i niepokoju, a praktyki artystyczne pomagają zachować, a nawet zwiększyć, nasze zasoby.Wiele osób uważa się za zdrowych, i słusznie, ale mimo to badajmy się, aby dowiedzieć się,  ile poziomów stresu i niepokoju w sobie nosimy.

W czym pomaga Joga Twórczości?

> Usuwa napady paniki i niepokoju – nadmierny niepokój po kilku latach przechodzi w stany psychosomatyczne, dlatego konieczna jest praca z lękiem i łagodzenie stresu, a Joga Twórczości jest w tym doskonałym narzędziem.
> Świetnie sprawdza się tam, gdzie występują napady paniki, bo pomaga pracować ze strachem, kontrolować go.
> Pomaga zrozumieć i uświadomić sobie te problemy, których nie napotkałeś i nie masz z nimi doświadczenia.
> Pomaga zrozumieć, jak działa ciało i unikać błędów w dialogu ze swoim ciałem.
> Uczy takich praktyk psychologicznych, które pomagają nam, gdy sami może zagłębić się w swój problem.
> To praca z chorobami psychosomatycznymi.
> Pomaga pracować z poczuciem własnej wartości.
> Pomaga wyleczyć się ze złożonych urazów i chorób, eliminuje dyskomfort psychiczny.
> Eliminuje destrukcyjne tło naszych myśli.
> Łagodzi agresję, pomaga budować relacje.
> Pomaga nie popadać w skrajności, gdy robi się naprawdę źle, a znaleźć narzędzia, które sprawdzą się w naszym życiu.
> Pomaga uniknąć wypalenia emocjonalnego w pracy lub relacjach.
> Pomaga odwrócić uwagę od innych, przyjemniejszych wydarzeń.
> Pomaga przepracować wewnętrzne wahania emocjonalne w relacjach partnerskich i rodzinnych.

Całe nasze zachowanie jest zapisane w głowie w postaci neuronów, połączeń neuronowych – jeszcze niczego nie zrobiliśmy, ale reakcja już się zmieniła. Jeśli myślisz, że zmienisz się w ciągu jednej sekundy, to jest to błędne myślenie. Tylko potężna traumatyczna historia może zmienić człowieka, ale gdzie gwarancja, że ​​u danej osoby wektor zmian pójdzie dokładnie w takim kierunku, w jakim by sobie tego życzyła? Praca nad sobą to proces, a Joga Twórczości daje techniki i praktykę, które pomagają pozbyć się i przepracować wewnętrznych blokad. Joga Twórczości uczy człowieka cierpliwości wobec siebie, akceptacji siebie, zrozumienia swoich działań. Pozwala to śledzić własne wewnętrzne reakcje, odnajdywać się w tych reakcjach i kreować w tych reakcjach nowe zachowania.

Możesz znaleźć swojego psychologa i przepracować z nim swoje życiowe zadania. Możesz znaleźć narzędzia – klucze do siebie i przeprowadzić terapię z samym sobą tyle razy w tygodniu, ile zechcesz. Ale pamiętaj, że problem światopoglądowy wymaga długotrwałej pracy i konieczne jest przeprowadzenie autoterapii nad sobą w celu uporządkowania myśli.

Joga Twórczości pomaga rozwinąć aparat zmysłowo – emocjonalny, dlatego praktyki te nie są nakierowane na logikę, tylko na nieracjonalną część naszej percepcji. Dopiero wtedy, gdy badamy nasze uczucia i emocje, możemy nimi zarządzać.
Poza tym pomaga rozwijać uczucia. Rozumieć znaczy poczuć. (K. Stanisławski). Ważne jest, aby znaleźć siebie, aby stworzyć sobie wygodne i zdrowe życie, ale jest to tylko wtedy możliwe, gdy nasze uczucia, emocje i nastrój są w równowadze. Jeśli nie ma porządku/równowagi, to cokolwiek by się nie zadziało, to i tak nie przyniesie radości. Dopiero teraz ludzie zaczęli rozumieć, dlaczego trzeba nad sobą pracować.

Joga Twórczości pozwoli poznać Ci techniki świadomości.

Gdy przebudowywaliśmy format naszej Jogi Twórczości, gdy przerwaliśmy zajęcia, klienci pisali:

> Tęsknimy za Jogą, bo chcemy zanurzać się w przestrzeń praktyki, dostać to, co pomoże zmienić nasz świat.
> Nie chciałam już przychodzić na zajęcia z Jogi, ale gdy jej zabrakło, to zrobiło się tak jakoś pusto…Zdałam sobie sprawę, że na zajęciach z Jogi Twórczości poznałam swoje zasoby.
> Polubiłam jogę, ponieważ poznałam siebie. Przychodziłam przede wszystkim po to, by złapać nową myśl.
> Dzięki Jodze Twórczości w moim życiu zagościła równowaga.Program Jogi Twórczości…

> Jedna lekcja w tygodniu – 90 minut, to jedna praktyka z którą możesz pracować/ koszt 100 zł (dla porównania: terapia indywidualna 50 minut kosztuje 170 zł).
> Wykupując 4 lekcje Jogi Twórczości, zapłacisz za lekcję nie 100 zł a 80 zł, a za całość 320 zł.

Otrzymasz ciekawe praktyki, które pomogą Ci zdiagnozować problemy i zmienić nastawienie do nich. Jeśli dobrze opanujesz swoje praktyki, będziesz mógł zastosować je w pracy z innymi ludźmi.
To nie jedynie rysowanie czy słuchanie muzyki! To praca nad sobą!

O Jodze Twórczości przeczytasz TUTAJ – Harmonogram

kontakt@emma-lange.pl

Brain-Art Centrum
W pracy wykorzystuję algorytmy, które opracowałam za pomocą mych autorskich metod. Wykorzystuję w nich moje doświadczenia, jako psychologa i terapeuty.
Algorytmy są objęte prawami autorskimi, na które mam wyłączność. Metody te nie są stosowane poza moim gabinetem.

Emma Lange
psycholog, terapeuta, homeopata

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *